فهرست بستن

موارد مصرف کپسول رمی کلد اهورا دارو :

درمان سرماخوردگی و سرفه – برونشیت و عفونت‌های بخش فوقانی دستگاه تنفسی – عفونت‌های پوستی – عفونت دستگاه ادراری و هموروئید

قیمت برای مصرف کننده :

۸۰۰۰ تومان

وضعیت موجودی محصول : ناموجود

 

شکل دارویی :

کپسول، ظرف ۳۰ عددی

دستور مصرف :

در افراد بالای ۱۲ سال، یک کپسول همراه با یک لیوان آب، سه تا چهار بار در روز و حداکثر به مدت ۸ هته‌ی مداوم استفاده شود.

اجزا فرآورده :

اکیناسه پورپوره آ (سرخارگل)

مواد موثره :

پلی‌فنول (هر کپسول حاوی ۴۱ میلی‌گرم پلی‌فنول بر مبنای اسید کلروژنیک)

عوارض جانبی :

در موارد بسیار نادر ممکن است حساسیت‌هایی از قبیل تحریک و خارش پوست، ورم صورت، تنگی نفس، سرگیجه و افت فشار خون رخ دهد. با مشاهده‌ی اثرات جانبی، مصرف این دارو را قطع کرده و به پزشک مراجعه کنید.

موارد منع مصرف :

این دارو در کودکان زیر ۱۲ سال و مادران باردار و شیرده، همچنین در مراحل حاد و پیشرفته‌ی بیماری‌هایی چون سل، سرطان خون، روماتیسم مفصلی، ام‌اس، ایدز، عفونت‌های HIV و دیگر بیماری‌های سیستم ایمنی خودکار (اتوایمیون) و در موارد حساسیت به گیاه سرخارگل، منع مصرف دارد.

تداخل دارویی :

هیچ گونه تداخل با سایر داروها مشاهده نشده است.

مصرف در بارداری و شیردهی :

مجاز نمی‌باشد.

نکات قابل توجه : 

در صورت ابتلا به تب، مشکلات تنفسی یا بیماری‌های نامشخص طولانی ‌مدت، قبل از استفاده، با پزشک خود مشورت نمایید. در صورت باز بودن درب قوطی، از مصرف آن خودداری نمایید.

مکانیسم اثر و آثار فارماکولوژیک :

اندام‌های هوایی ساخارگل در درمان عفونت‌های حاد تنفسی، عفونت‌های دستگاه ادراری، سوختگی، عفونت‌های ویروسی، پوستی و بیماری‌های ناشی از کمبود پاسخ ایمونولوژیک کاربرد دارند. همچنین ترکیبات فعال موجود در ساخارگل از جمله اکیناکوزیده و اسید کافئیک، اثر ضداکسیدانی مشابهی با اسکوربیک اسید از خود نشان داده‌اند.

ساخارگل حاوی سلول‌های ایمنی مختلفه از جمله ماکروفاژها و سلول‌های کشنده‌ی طبیعی است و دارای اثرات ضدالتهابی می‌باشد. ساخارگل برای عفونت‌های مشترک توصیه می‌شود و می‌تواند به جای آنتی‌بیوتیک‌های معمولی یا در ترکیب با آن‌ها استفاده شوند. همچنین ساخارگل با کمک به تصفیه‌ی خون، توانایی بدن در مقابل ویروس‌ها و عفونت‌ها را افزایش می‌دهد از این رو در درمان بیماری‌های مقاربتی و هموروئیدها استفاده می‌شود. ترکیبات فعال درون ساخارگل ضمن تحریک سیستم ایمنی باعث سرعت بخشیدن به حذف سموم از بدن می‌شوند.

مطالعات انجام‌شده در سال ۱۹۸۸ نشان‌دهنده‌ی کارآیی بالای ساخارگل در بهبود مقاومت عفونی بدن در همه‌ی شرایط می‌باشد و با تأثیر بر روی غده‌ی تیموس و فعالیت سلول‌های T، باعث افزایش اینترفرن‌ها و ترشحات می‌شود.

بخش عمده‌ای از ترکیبات ساخارگل اینولین‌ها هستند که مسئول مسیر فعال زیستی در بدن می‌باشند. از جمله، کمک به خنثی کردن ویروس‌ها، باکتری‌ها و افزایش مهاجرت گلبول‌های سفید خون به سایت عفونت. طی مطالعاتی اثر عصاره‌ی آبی بخش هوایی گیاه اکیناسه پورپوره آ (ساخارگل) بر ایمنی‌زایی واکسنژنی حامل ژن M2 ویروس آنفولانزا بررسی شد که نتایج حاکی از آن است که کاربرد عصاره‌ی ساخارگل همراه با واکسن، منجر به افزایش کارایی واکسن ژنی M2 می‌شود.

آزمایش‌های بالینی بر روی ۹۵ نفر از سن ۲۴ تا ۶۲ سال انجام گرفت نتایج نشان داد که گیاه اکیناسه در درمان سرماخوردگی و آنفولانزا و همچنین بهبود علائم این بیماری‌ها موثر می‌باشد و باعث کاهش دوره‌ی بیماری نسبت به دارونما می‌شود.

مطالعه‌ای دیگر جهت ارزیابی تأثیر ساخارگل در مقایسه با یک آنتی‌بیوتیک (فلاووفسفولیپول) بر فعالیت ضداکسیدانی انجام دش. نتایج نشان داد که فعالیت ضداکسیدانی ساخارگل نسبت به آنتی‌بیوتیک ذکر شده تفوا معناداری ندارد و استفاده از ساخارگل فعالیت ضداکسیدانی تام سرم خون را در جوجه‌های آزمایشاهی بهبود می‌بخشد.

Posted in اهورا دارو،کپسول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
18 × 23 =