فهرست بستن

موارد مصرف کپسول ایمونستیم طلایی گل دارو :

تقویت کننده و فعال کننده سیستم ایمنی بدن و موثر در پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا

قیمت برای مصرف کننده :

20000 تومان

شکل دارویی :

کپسول در جعبه های ۳۰ عددی.

دستور مصرف :

روزی سه بار هر بار ۲ کپسول با مقداری آب همراه با غذا میل شود.

اجزا فرآورده :

هر کپسول حاوی پودر اندام هوائی سرخارگل ۲۵۵ میلی گرم، پودر ریشه مهر طلائی (هیدراستیس) ۵۰ میلی گرم می باشد.

مواد موثره :

 عبارتند از اکیناسه:آلکامیدها، پلی الکنها، مشتقات اسید کافئیک، پلی ساکاریدها، فلاونوئیدها و اسانس فرار
مهر طلائی: آلکالوئیدهای هیدراستین، بربرین، کانادین، صمغ، نشاسته و اسانس

موارد منع مصرف و نکات قابل توصیه :

استفاده از این دارو در دوران بارداری و بیماری های حاد مانند سل، مولتیپل اسکلروز و اختلالات اتوایمیون توصیه نمی شود.

عوارض جانبی :

افراد حساس به گیاهان تیره کاسنی قبل از مصرف دارو با پزشک خود مشورت نمایند.

مصرف در دوران بارداری و شیردهی :

این دارو در دوران بارداری منع مصرف دارد. خانم های شیرده نبایستی دارو را بدون مشورت با پزشک مصرف نمایند.

استاندارد شده :

براساس ۲۶-۲۱ میلی گرم ترکیبات فنلیک محاسبه شده برحسب کلروژنیک اسید

مکانیسم اثر و آثار فارماکولوژیک :

 مطالعات و تجارب علمی متعدد نشان دهنده اثر بخشی گیاه اکیناسه پورپوره آ به عنوان یک محرک ایمنی بدلیل چندین مکانیسم شناخته شده می باشد. ۱- فعال کردن عمل فاگوستیوز و تحریک گرانولوسیتها ۲- افزایش فعالیت لکوسیت ها ۳- افزایش تولید سیتوکینها

شیرابه اندام هوایی گیاه اکیناسه پوپوره آ به طور چشمگیری درصد عمل فاگوسیتوزی گرانولوسیت های انسانی را افزایش داده و فاگوسیتوز ذرات مخمری را در شرایط آزمایشگاهی (این- ویترو) بالا برده است. همچنین بعد از درمان با این گیاه افزایش تولید اینترفرون گزارش شده است. اثر محرک ایمنی مربوط به آمیدهای لیپوفیلیک، آلکامیدها و مشتقات اسید کافئیک است که از طریق تحریک فاگوسیتوز گرانولوسیت های چند هسته ای انجام می شود. پلی ساکاریدهای با وزن مولکولی بالا شامل آرابینوگالاکتان و هتروکسیلان موجب فعال شدن فاگوسیتوز و افزایش تولید سیتوکینها (اینترلوکین ۱و۶، اینترفرون بتا و فاکتور نکروز دهنده تومور) می شود.

مطالعات بالینی انجام شده روی این گیاه به شرح زیر است. اخیراً ۲۶ بررسی بالینی کنترل شده (۱۸ مورد اتفاقی راندم و۱۱ مورد به صورت بی خبری مضاعف) بصورت سیستماتیک در آلمان به شرح زیر انجام شده است. در ۱۹ مورد مطالعه اثر پیشگیری کننده یا درمان عفونت ها، ۴ مورد اثر کاهش دهنده عوارض جانبی داروهای ضد سرطان و در سه مورد تحرک کننده ایمنی مورد بررسی قرارگرفته است. در این بررسی نتیجه گرفته شده که فرآورده های محتوی گیاه اکیناسه دارای اثر مسلم و قطعی تحریک کننده قدرت دفاعی و ایمنی بدن (Immunostimulator) است.

ورزش به طور کلی عملکرد ایمنی بدن را تحریک می کند ولی ورزش سنگین برخی پاسخ های ایمنی را مهار می کند و سبب افزایش خطر ایجاد عفونت می شود. گزارش شده است که عصاره اکیناسه تغییرات ایمونولوژیکی ناشی از شرکت در مسابقه دو را به وضوح تنظیم می کند گیاه مهر طلائی هم با داشتن آلکالوئیدهای بربرین، هیدراستین و کانادین دارای اثر بارز وازوکنستریکتور بوده و از داروهای مقوی، ضد تب نوبه ای و مدرمحسوب می گردد.

در مراکز گیاه درمانی آمریکای شمالی از این گیاه برای درمان عفونت های باکتریائی، قارچی و انگلی به عنوان یک آنتی بیوتیک استفاده به عمل می آورند. آلکالوئید بربرین موجود در این گیاه اغلب باکتری های مولد اسهال را از بین برده و بر ضد موجودات تک سلولی عامل بیماری ها بسیار موثر می باشد. بربرین افزون بر از بین بردن میکروب ها در تقویت سیستم دفاعی بدن نیز از طریق فعال کردن گلبولهای سفید (ماکروفاژ Macrophage) موثر می باشد. مطالعات جدید بر روی حیوانات آزمایشگاهی نشان داده است که مصرف مهر طلائی برای کوچک کردن تومورها موثر بوده و اخیراً آن را در ردیف داروهای ضد سرطان نیز طبقه بندی نموده اند.

Posted in کپسول،گل دارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
8 − 7 =