فهرست بستن

موارد مصرف کپسول اکتی لایف اهورا دارو :

تقویت میل و عملکرد جنسی آقایان (افزایش میزان اسپرم و درمان اختلالات نعوظ)

قیمت برای مصرف کننده :

۳۶۰۰۰ تومان

وضعیت موجودی محصول : موجود

 

شکل دارویی :

کپسول، ظرف ۳۰ عددی

دوره مصرف :

بیشترین میزان اثرگذاری دو تا سه هفته پس از مصرف دارو

دستور مصرف :

سه کپسول در روز.

اجزا فرآورده :

عصاره‌ی گیاهان خارخاسک، زنجبیل، یوهمبین، دارفلفل، اپیمدیوم، فلفل سیاه، پودر خشک گیاهان ماکا و آشوگاندا

مواد موثره :

منتول (هر میلی‌لیتر ۳۳۷ میلی‌گرم منتول)

عوارض جانبی :

در افرادی که فشار خون پایینی دارند، باعث افت شدید فشار و در نتیجه ضعف و غش در این افراد می‌شود. در مواردی دیگر باعث اسپاسم و مشکلات تنفسی می‌شود. استفاده در دوز تعریف شده ایمن است ولی در دوزهای بالا افزایش فشار خون، افزایش تعداد دفعات ادرار، ناراحتی‌های گوارشی، اسهال و استفراغ را در پی دارد. فلفل و دارفلفل موجود در اکتی لایف ممکن است باعث افزایش جذب داروهایی از قبیل ریفامپین، تئوفیلن، کاربامازپین، پروپرانولول، فنیتون در بدن و به دنبال آن باعث افزایش عوارضات این داروها در بدن می‌شود.

منع مصرف :

افراد مبتلا به فشار خون استفاده نکنند.

تداخل دارویی :

این دارو با داروهای فشار خون، داروهای ضد انعقاد خون، داروهایی مانند آسپرین، هپارین، وارفارین و داروهای ضدپلاکت مانند کلوپید و گرلو قرص تیکلوپیدین تداخل دارد.

ایبوپروفن، دیکلوفناک، ناپروکسن، کاربامازپین، کلومیپرامین، کلونیدمین، سیلدنافیل و واردفنافیل نیز با این دارو تداخل دارد.

شرایط نگهداری : 

دارو را در جای خشک، خنک و دور از دسترس اطفال نگهدارید.

مکانیسم اثر و آثار فارماکولوژیک :

خارخاسک مهم‌ترین گیاه موجود در داروهای آفرودیازیک است و سبب بهبود عملکرد جنسی در مردها می‌شود. این گیاه به علت داشتن استروئیدهای مختلف باعث تحریک اسپرماتوژنز شده و با تأثیر بر روی سلول‌های سرتولی، موجب افزایش تولید اسپرم می‌شود.
نتیجه‌ی مطالعات نشان داد که وزن بیضه و ابعاد آن افزایش داشته است. خارخاسک سبب افزایش میزان تستوسترون خون و بهبود کیفیت و تعداد اسپرم می‌شود. این گیاه سبب تسریع اسپرماتوژنز می‌شود؛ همچنین افزایش اندازه‌ی استرومای بیضهبه همراه لومن پر از اسپرم گواهی بر افزایش میزان تستوسترون است.
مطالعات نشان داد که رفتار موش‌های نری که از این گیاه استفاده کرده‌اند در مقایسه با گروه کنترل، تهاجمی‌تر شده بود و رفتارهای مکرر تولیدمثلی و نزاع در میانشان مشاهده می‌شد. فوروستانول موجود در این گیاه، اثرات مشابه با تستوسترون دارد و در بافت‌های محیطی بدن به تستوسترون تبدیل می‌شود. خارخاسک سبب افزایش فرکانس جفتگیری شد و فاصله‌ی میان هر جفت‌گیری را کمتر کرد. دیوسیم موجود در خارخاسک از طریق افزایش سطوح تستوسترون آزاد و تنظیم استروژن، پروژسترون و پرگننولون باعث افزایش توانایی جنسی در مردان می‌شود. همچنین به علت دارا بودن پروتودیوسین‌ها و ساپونین‌ها که موجب افزایش سطوح تستوسترون و هورمون لوتئیتی (LH) می‌شود و باعث درمان ناتوانی‌های جنسی و افزایش میل جنسی می‌شود.
مشخص شده که این گیاه تأثیری بر روی اندام‌های حساس به غدد درون‌ریز مانند پروستات، کیسه‌ی منی در رت‌ها ندارد و سبب افزایش نعوظ در آن‌ها می‌شود. ساپونین‌ها، پلی‌ساکاریدها، استرول‌ها، فلاوونوئیدها و اسیدهای چرب لازم برای اندام‌ها و غدد جنسی، از جمله مواردی هستند که بهبود سلامت جنسی را به دنبال دارند.
مصرف این گیاه، تعدد و تحرک اسپرم‌ها را افزایش داده، ناباروری در مردان را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، خارخاسک با افزایش شدت دوام حالت نعوظ آلت تناسلی، لذت و رضایت جنسی بیشتری را به همراه می‌آورد.
زنجبیل در اسپرماتوژنز و افزایش میل جنسی موثر است و عصاره‌ی آن نیز سبب افزایش تستوسترون و افزایش وزن بیضه‌ها می‌شود. مطالعات نشان داد که با افزایش دوز زنجبیل، غلظت هورمون تستوسترون افزایش می‌یابد و هورمون تستوسترون با همکاری هورمون FSH موجب اسپرم‌سازی و تقسیم شدن سلول‌های اسپرماتوگونی می‌گردد. جینجزول‌ها و شوگااول‌های موجود در خارخاسک تحریک‌کننده‌ی آندروژن می‌باشند و توانایی افزایش وزن بیض را دارند و می‌توانند هورمون تستوسترون را افزایش دهند.
آنزیم گلوتانیون پراکسیداز به عنوان یک آنتی‌اکسیدان در حفاظت اسپرم‌ها در بافت بیضه‌ها و اپیدیدیم نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند و کاهش این آنزیم در بدن سبب نازایی می‌شود. این آنزیم با قرار گرفتن در غشای پلاسمایی اسپرم، هسته‌ی اسپرم، مایع اپیدیدم و ناحیه‌ی اپیدیدم، اسپرم را از گزند رادیکال‌های آزاد حفظ می‌کند و سبب بلوغ نهایی و تکامل اسپرم می‌شود.
مطالعات نشان داد که مصرف زنجبیل به میزان قابل توجهی میزان آنزیم گلوتاتیون پراکسیداز را افزایش می‌دهد. پس احتمالاً ترکیبات زنجبیل با افزایش میزان آنزیم گلوتاتیون پراکسیداز، موجب جلوگیری از اثرات مخرب و شکستن DNA در سلول‌های اسپرم و مولد اسپرم می‌شود.
زنجبیل برای بیماران دیابتی که از ضعف جنسی رنج می‌برند نیز مفید است. مطالعات بالینی متعدد نشان داده است که ترکیبات فعال یوهمبین موجب تقویت و جلوگیری از ناتوانی نعوظ شده و با اثر گشادکننده‌ی عروق موجب افزایش خون در بافت‌های اسفنجی آلت تناسلی و در نتیجه ایجاد نعوظ می‌شود.
در یک مطالعه‌ی کلینیکی دوز ۲۰ میلی‌گرم یوهمبین به ۲۹ مرد با اختلال در فاز ارگاسم به هر دلیلی (۵۲ درصد مردان به دلیل مشکلات باروری و ۴۸ درصد به علت اینکه می‌خواستند به لذت جنسی بیشتری برسند) داده شد. از ۲۹ بیمار تحت درمان ۱۶ نفر به اوج لذت جنسی رسیدند، همچنین در استمناء و یا مقاربت جنسی به انزال رسیدند. به نظر می‌رسد که عصاره‌ی هگزانی ماکا در بهبود عملکرد جنسی در موش از عصاره‌های متانولی و کلروفرمی موثرتر است. در مطالعات کلینیکی افزایش میل جنسی و بهبود در تولید اسپرمو تحریک اسپرم دیده شد.
ماکا لذت جنسی را افزایش داده و برای افرادی که مبتلا به اختلالات جنسی ناشی از مهارکننده‌های بازجذب انتخابی سرتونین هستند مفید است. به نظر می‌رسد که افزایش باروری ماکا به علت ایزوتیوسیانات هیدرولیز شده از گلوکوزینولات است. آلکالوئیدهای موجود در ریشه‌ی ماکا با تأثیر بر محور هیپوتالاموس هیپوفیز بر روی هر دو جنس موثر هستند.
در یک مطالعه‌ی کلینیکی اثر ماکا بر میل جنسی ۵۷ نفر مرد ۲۱ تا ۵۶ ساله بررسی شد. ۳۰ نفر ۱۵۰۰ میلی‌گرم ماکا را سه بار در روز دریافت کردند و ۱۵ نفر دیگر ۱۵۰۰ میلی‌گرم را ۶ بار در روز دریافت نمودند و به بقیه دارونما داده شد. پس از ۴، ۸ و ۱۲ هفته، میل جنسی آن‌ها بررسی شد. ۴۰درصد از افرادی که ماکا استفاده کرده بودند پس از ۸ و ۱۲ هفته میل جنسی‌شان افزایش یافت اما میل جنسی افرادی گه از دارونما استفاده کرده بودند، تغییر پیدا نکرد. ماده‌ی موثر اپیمدیوم ایکارین می‌باشد که با افزایش سطح مواد شیمیایی مشخص در بدن مانند نیتریک اکسید باعث شل شدن عضلات صاف می‌شود.
تست‌های آزمایشگاهی نشان دادند که مواد فعال درون گیاه باعث شل شدن بافت تناسلی در خرگوش نر از طریق تجمع نیتریک اسید و مهار فعالیت PDE-5 می‌شود. دیگر مطالعات نشان داده‌اند که تزریق مستقیم عصاره‌ی اپیمدیوم به آلت تناسلی موش نر باعث افزایش جریان خون به آن اندام می‌شود. ماده‌ی فعال ایکارین با مهار PDE-5 عملکردی مشابه داروهای سیلدنافیل (ویاگرا) و وارد فنافیل (لیویترا) از خود نشان می‌دهد.
در مطالعاتی که توسط دانشمندان ایتالیایی صورت گرفت، ایکارین و مشتقاتش بررسی و مشخص شد که غلظت مهار PDE-5 شبیه داروهای سیلدنافیل موجود در بازار می‌باشد. علاوه بر این، آنزیم فسفودی استر-۶ (PDE-6) و آدنوزین مونوفسات-فسفودی استر حلقوی (cAMP-PDE) را نیز مهار می‌کند. ایکارین باعث کاهش مهاجرت سلول‌های سرطانی متاستاتیک می‌شود.
ترکیبات مشتق‌شده از ایکارین مانند لاکارتین و دیس متیل لیکارتین فعالیت شبه استروژنی از خود نشان می‌دهند. از ترکیبات ویتانولیدهای آشوگاندا در ساختن هورمون‌های فیزیولوژیکی استفاده می‌شود. این گیاه به عنوان یک ترکیب آمفوتریک می‌تواند فرآیندهای مهم فیزیولوژی را تنظیم کند. آشوگاندا به عنوان یک آداپتوژن تسهیل‌کننده‌ی توانایی مقاومت بدن در برابر عوامل استرس‌زا است و همچنین حاوی مواد آنتی‌اکسیدان است که از فرآیند سرطان پروستات و ترویج سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند.
در یک مطالعه‌ی بالینی هر روز و به مدت یک سال ۳ گرم پودر آشوگاندا به‌ ۱۰۱ مرد سالم و نرمال در سنین ۵۹-۵۰ سال داده شد. تعداد هموگلوبین و گلبول‌های قرمز و کلسترول کاهش یافت. ۷۱/۴ درصد از این افراد بهبود عملکرد جنسی داشنتد. استفاده از فلفل در این دارو سبب افزایش همزیستی و جذب این دارو می‌شود.

Posted in اهورا دارو،کپسول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
20 ⁄ 10 =