فهرست بستن

موارد مصرف کپسول اهورا لاف اهورا دارو :

تقویت میل و عملکرد جنسی بانوان

قیمت برای مصرف کننده :

۳۵۰۰۰ تومان

وضعیت موجودی محصول : ناموجود

 

شکل دارویی :

کپسول، ظرف ۳۰ عددی

دستور مصرف :

روزانه سه مرتبه و هر مرتبه سه کپسول
بیشترین میزان تأثیر دارو دو تا سه هفته پس از مصرف است.

اجزا فرآورده :

عصاره‌ی گیاهان خارخاسک، زنجبیل، یوهمبین، دارفلفل، اپیمدیوم، فلفل سیاه، پودر خشک گیاهان ماکا، آشوگاندا، سویا و جینسینگ

عوارض جانبی :

در برخی موارد باعث اسپاسم و مشکلات تنفسی می‌شود.
استفاده از این دارو در دوز تعریف‌شده ایمن است ولی در دوزهای بالا، افزایش فشار خون، افزایش تعداد دفعات ادرار، ناراحتی‌های گوارشی، اسهال و استفراغ را در پی دارد. فلفل و دارفلفل موجود در اهورالاف ممکن است باعث افزایش جذب داروهایی از قبیل ریفامپین، تئوفیلن، کارمابازپین، پروپرانولول، فنیتون در بدن و در نتیجه باع افزایش عوارض این داروها می‌شود.
مکمل سویا برای زنانی که سرطان پستان دارند و یا کسانی که در معرض خطر توسعه‌ی بیماری سرطان پستان هستند، منع مصرف دارد. در مواردی نفخ شکم، واکنش‌های آلرژیک، همچنین در مواردی نادر در اثر مصرف زیاد سویا خونریزی غیرطبیعی رحم ممکن است رخ دهد.

موارد منع مصرف :

اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید قبل از مصرف دارو با پزشک خود مشورت نمایید.
استفاده از این دارو برای افراد مبتلا به فشار خون توصیه نمی‌شود.

تداخل دارویی :

این دارو با داروهای فشار خون، دیگوکسین، داروهای ضدانعقاد و ضد لخته‌ی خون مانند آسپرین، هپارین و وارفارین، همچنین داروهای ضدپلاکت مانند کلوپید و تیکلوپیدین، انسولین و داروهای کاهنده‌یقند خون تداخل دارد.
ایبوپروفن، دیکلوفناک، ناپروکسن، کاربامازپین، کلومیپرامین و کلونیدمین نیز با این دارو تداخل دارند.
بهتر است بین مصرف این دارو با داروهای دیگر دو ساعت فاصله‌ی زمانی وجود داشته باشد.

مصرف در بارداری و شیردهی :

مجاز نمی باشد.

شرایط نگهداری : 

دارو را در جای خشک، خنک، دربسته و دور از دسترس کودکان نگهداری نمایید.

مکانیسم اثر و آثار فارماکولوژیک :

مواد موثر گیاهی به خصوص ساپونین‌ها، اسانس‌ها و استروئیدهای موجود در گیاهان به کار رفته در این دارو در برطرف نمودن ناتوانی جنسی و افزایش تمایلات جنسی موثر بوده و همچنین از ارگاسم زودرس پیشگیری نموده و موجب عملکرد جنسی رضایت‌بخش می‌شوند.
گیاه خارخاسک به دلیل دارا بودن ترکیبات شبه‌استروژنی می‌تواند سبب افزایش تمایلات جنسی در زنان شود.
در مطالعات بالینی از یوهمبین برای درمان ناتوانی جنسی در مردان و زنان استفاده شده است. مکانیسم گیاه یوهمبین مشابه خارخاسک است. ماکا بدون تحت تأثیر قرار دادن میزان سطح سرمی هورمون‌هایی مانند هورمون جسم زرد، هورمون محرک فولیکول، پرولاکتین و استرادیول در بهبود عملکرد جنسی موثر است. بنابراین به نظر می‌رسد که این گیاه بر روی گیرنده‌های این هورمون‌ها عمل می‌کند.
عصاره‌های متانولی و آبی ماکا در شرایط آزمایشگاهی فعالیت استروژنی نشان داده‌اند. آلکالوئیدهای موجود در ریشه‌ی ماکا با تأثیر بر محور هیپوتالاموس-هیپوفیز بر روی مرد و زن موثر هستند. فعالیت استروژنی و آندروژن ماکا روی هورمون‌های جنسی ۱۴ زن یائسه با دارونما مقایسه شد.
نمونه‌ی خون این افراد برای اندازه‌گیری استرادیول، هورمون محرک فولیکول، هورمون جسم زرد و گولبولین متصل‌شونده به هورمون جنسی جمع‌آوری شد. یافته‌ها نشان داد که دوز ۵/۳ گرم ماکا نشانه‌های روانی، از جمله اضطراب، افسردگی و همچنین اختلال عملکرد جنسی در زنان یائسه که مستقل از فعالیت استروژنی و آندروژنی است را کاهش می‌دهد.
جیسینگ در افزایش میل و لذت جنسی، رفع انزال زودرس و از بین بردن حالت سردمزاجی جنسی در بانوان موثر است. این گیاه در دستگاه گردش خون سبب اتساع عروق می‌شود. عصاره‌ی این گیاه از طریق محور هیپوتالاموس هیپوفیز-آدرنال عمل می‌کند.
تحقیقات نشان داد که جینسینگ باعث انبساط عضله‌ی صاف واژن موش می‌شود.
در یک مطالعه‌ی دوسویه‌ی کور و کنترل‌شده با دارونما مربوط به ۳۲ زن یائسه، فعالیت جنسی این افراد بررسی شد.
نتایج نشان داد که ترکیبات فعال در جینسینگ سبب بهبود تحریک جنسی در زنان یائسه می‌شود. سویا مکملی سودمند برای زنان یائسه می‌باشد زیرا سویا حاوی استروژن گیاهی است که منبع غنی از ایزوفلاون‌ها می‌باشد.
ایزوفلاون‌ها در شرایط آزمایشگاهی از خود اثرات شبه‌استروژنی داده و خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب، پوکی استخوان، انواع خاصی از سرطان مانند سرطان تخمدان، سرطان روده و گرگرفتگی یائسگی را کاهش می‌دهند. پس از خوردن ایزوفلاون‌های گلیکوزیدی، قند موجود در آن هیدرولیز شده و سبب جذب آن می‌شوند. ایزوفلاون‌ها ترکیبات دی‌فنولیک با ساختار مشابه هورمون‌های استروژنی هستند که به هر دو گیرنده‌های آلفا و بتا استروژن متصل می‌شود. به همین دلیل دلیل به ایزوفلاون‌ها، فیتواستروژن گفته می‌شود. اثرات هورمونی سویا در پیش‌قاعدگی به طور عمده بر روی خاصیت ضداستروژنی در سرطان وابسته به استروژن مانند سرطان پستان متمرکز شده است. به دنبال یائسگی سطوح استروژن، به میزان قابل‌توجهی فروکش می‌کند لذا با توجه به خاصیت فیتواستروژنی سویا جایگزین مناسبی در افزایش میل جنسی بانوان در دوران پیش‌قاعدگی می‌باشد. ایزوفلاون‌های سویا به واسطه‌ی نفوذ و اثر روی نیتریک‌اکسید، باعث استراحت رگ‌های خونی می‌شوند و همچنین با خاصیت آنتی‌اکسیدانی قوی برای پیشگیری و درمان فشار خون بالا و سکته‌ی مغزی استفاده می‌شود. افزایش مصرف ایزوفلاون به طور مستقیم روی غلظت هورمون‌های جنسی و طول چرخه‌ی قاعدگی زنان اثر می‌گذارد، این اثرات سبب کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان می‌شود. اپیمدیوم گیاهی است که در طب سنتی چینی برای بهبود عملکرد جنسی استفاده می‌شود. ترکیب فعال اپیمدیوم، ایکارین نام دارد و از اندام‌های هوایی این گیاه گرفته می‌شود.
ایکارین ضد تومور است و سبب بهبود عملکرد عروقی، هورمونی و افزایش ایمنی بدن می‌شود. استفاده از فلفل در این دارو سبب افزایش فراهمی زیستی و جذب این دارو می‌شود.

Posted in اهورا دارو،کپسول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
24 ⁄ 6 =