فهرست بستن

توجه نمایید که موارد مصرف ، مقدار مصرف و نحوه مصرف در حیطه تخصص پزشک می باشد اما به طور معمول می توان به موارد زیر اشاره کرد :

نام رایج دارویی :

تریپل سولفا

موارد مصرف کرم تریپل سولف تهران شیمی :

آنتی بیوتیک

مقدار مصرف  :

بزرگسالان : در ابتدا یک اپلیکاتور پر از کرم (حدود ۴ تا ۵ گرم) دوبار در روز به مدت ۴ تا ۶ روز و سپس یک دوم تا یک چهارم اپلیکاتور دو بار در روز قبل از خواب

اطفال: مقدار لازم و نحوه استفاده از آن باید توسط پزشک تعیین گردد.

نحوه مصرف :

ابتدا اپلیکاتور را با پیچاندن بر روی لوله کرم قرار داده با یک دست اپلیکاتور را نگه داشته و با دست دیگر لوله کرم را فشار داده تا لوله اپلیکاتور از کرم پر شده و میله آن تا انتها به عقب برگردد، سپس اپلیکاتور پر از کرم را در داخل واژن تا آنجا که ممکن است عمیقتر فرو برید ( بهتر است به پشت بخوابید) بعد میله را تا انتها فشار دهید تا کرم داخل واژن تخلیه شود و بعد اپلیکاتور را بیرون آورید. پس از هر بار مصرف دو قطعه اپلیکاتور را از هم جدا کرده، با آب ولرم و صابون شسته و خشک نمایید، سپس دو قطعه را برای مصرف بعدی روی هم سوار کنید.

در طول دوره درمان حتی در زمان قاعدگی دارو را قطع نکنید.

در صورت فراموش کردن یک نوبت از دارو به محض به یاد آوردن سریعاْ آن را مصرف نموده و در صورتیکه زمان نوبت بعدی فرا رسیده بود از خوردن آن صرف نظر کرده و مطابق قبل دارو را مصرف کنید و مقدار آن را دو برابر نکنید.

شکل دارویی :

کرم واژینال ۱۰۰ گرمی.


عوارض جانبی :

خارش ، سوزش، بثورات جلدی، قرمزی و تورم یا هر نوع علامت نشان دهنده تحریک که قبلا وجود نداشته، ایجاد تحریک و یا ضایعات جلدی در آلت تناسلی همسر.

عوارض جانبی که بدن با آنها تطابق پیدا می کند : ندارد

مصرف در دوران بارداری و شیردهی:

مصرف این دارو در زمان بارداری باعث ورود دارو به جریان خون شده و به علت ایجاد نقص در جنین مصرف آن توصیه نمی شود. مصرف این دارو در زمان شیردهی باعث ترشح دارو در شیر شده و به علت ایجاد عوارض در کودک مصرف آن توصیه نمی شود.

هشدار ها :

دوره درمان را کامل کنید.
در صورتیکه در طی چند روز علایم بیماری بهبود نیافت یا شدیدتر شد به پزشک مراجعه کنید.
برای خارج نشدن دارو از واژن و جلوگیری از کثیف شدن لباس پس از استعمال از دستمال کاغذی تمیز و یا نوار بهداشتی استفاده نمایید. همچنین شورت نخی بپوشید و از لباس زیر تازه شسته شده استفاده کنید.
در طی درمان برای جلوگیری از آلودگی مجدد موازین بهداشت شخصی را کاملا رعایت نموده و از مقاربت اجتناب ورزید. در غیر اینصورت همسر بایستی از وسایل پیشگیری مناسب مانند کاندوم استفاده نماید.
در صورتیکه باردار می باشید قبل از مصرف با پزشک معالج مشورت کنید

نکته :

در صورت لزوم استفاده از آنتی بیوتیک، دارو را در فواصل زمانی منظم مصرف کنید و دوره درمان را کامل کنید.

بعضی از آنتی‌بیوتیک‌ها با برخی مواد غذایی تداخل دارند و معمولاً بهتر است با شیر، آبمیوه، چای و نوشابه مصرف نشوند.

مصرف همزمان شیر با برخی آنتی‌بیوتیک‌ها، اثرگذاری‌شان را کاهش مي‌دهد، بهتر است آنتی‌بیوتیک را همراه با آب فراوان و بعد از غذا مصرف کنید اما برخی از آنتی بیوتیک ها باید با معده خالی مصرف شوند تا اثرگذاری بیشتری داشته باشند.

بهتر است قبل از مصرف هر نوع آنتی بیوتیکی در مورد نحوه صحیح مصرف آن با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

Posted in داروسازی تهران شیمی،کرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
20 ⁄ 10 =