فهرست بستن

کاسنی Cichorium

معرفی :
کاسنی گیاهی است از راسته گل مینا ، تیره گل ستاره ای ها ، از رده کاسنی ها. از این گیاه دو گونه کاشتنی و چهار تا شش گونه وحشی موجود است. نوع وحشی آن تا یک متر و نوع پرورش یافته آن تا دو متر هم رشد می کند. کاسنی انواع مختلفی دارد که سه نوع آن معروف است. کاسنی بری که به Tansy شهرت دارد در ایران نمی روید.

کاسنی زرد که به گل قاصدک شهرت دارد و در طب قدیم ایران به نام ترخشقون نام برده اند در بیشتر نواحی ایران پراکندگی دارد و کاسنی معمولی. کاسنی معمولی، یک گیاه دارویی پایا با گل های آبی یا ارغوانی است. کاسنی در اصل بومی جهان قدیم است و بعداً در قاره آمریکا نیز به صورت گیاه خودروی کنار جاده ای درآمده است. منشا اصلی این گیاه اروپای مرکزی ، مناطق غربی و مرکزی آسیا و شمال آفریقا است و پراکندگی وسیعی در نواحی مختلف ایران به خصوص شهرستان اقلید ، آذربایجان و مناطق کوهستانی خراسان دارد. به آب و هوای خنک ، آفتابی یا کمی سایه نیاز دارد و گرمای شدید تابستان را تحمل نمی کند.

خواص دارویی :
شستشو دهنده کبد و کلیه ، خون ساز ، افزایش نیروی جنسی و افزایش حجم اسپرم در مردان.

کاسنی کاملاً سرد است ، تقویت کننده کبد ، مسکن حرارت و عطش ، تقویت کننده کلیه و فشارخون و صفرا و پاک کننده مجرای ادرار و کلیه ها است.

 آب برگ کاسنی بهترین داروی یرقان و کلیه ها و کبد است. جوشیده و صاف کرده آن برطرف کننده تب های کهنه و تقویت کننده معده همراه با گلقند درمان کننده تب هاب جزئی مداوم است.

کاسنی برای تنظیم فشارخون بسیار مفید است.

مرهم کاسنی برطرف کننده ورم های گرم و درد چشم و افزاینده بینایی است.

 تهیه مرهمی از کاسنی و سرب ساییده و روغن گل محمدی درمان کننده سرطان زخم دار است.

کاسنی دوست کبد است و کم کننده قندخون بیماران مبتلا به دیابت می باشد.

هرگاه آب کاسنی و خیار چمبر را مخلوط کنید و در ابتدای شروع آنژین و بیماری های حلق با آن غرغره کنید، آن را درمان خواهد نمود.

تخم کاسنی در ترکیب با سایر داروهای خنک و مفید و برطرف کننده تب هاب صفراوی، یرقان، خفقان، بیماری های کبدی و سردرد است.

تخم کاسنی هرگاه همراه با صندل و تخم رازیانه پخته شود، دفع کننده سموم و ضعف کلیه و طحال و تحریک کننده اشتها می باشد.

تخم کاسنی در جمیع حالات جانشین برگ کاسنی می تواند بشود.

مقدار مجاز خوراک طبی تخم کاسنی تا 10 گرم است و شربت آب آن 4 تا 10 گرم و داخل سایر جوشیدنی ها برای پختن دارو 20 تا 50 گرم است.

ریشه کاسنی گرم و خشک است. برطرف کننده گیر و سده، نرم کننده اخلاط سینه، افزاینده ادرار، برطرف کننده تب ها، تصفیه و پاک کننده خون، رفع کننده ورم احشا و درد مفاصل و استسقا می باشد.

برای درمان یبوست، جوشانده برگ و ریشه کاسنی به مقدار 2 فنجان صبح ناشتا بسیار مفید است.

برای تهیه ماسک زیبایی از کاسنی، کاسنی را بکوبید و آب آن را بگیرید و با سفیده تخم مرغ مخلوط کنید و به صورت بمالید. پی از یک ربع ساعت آن را با آب ساده بشویید. این ماسک غدد را تحریک می کند و عرق پوست را زیاد می کند. برای مبتلایان به امراض اگزما و جلدی مفید است.

کاسنی منبعی مفید برای فروکتوز است و اینولین به خودی خود شکلی از فیبر طبیعی است که اگر در برنامه غذایی گنجانده شوند به کنترل و کاهش وزن کمک شایانی می کنند. هر دو این اهداف به تنظیم گرلین که نخستین اسید آمینه ای است که با احساس گرسنگی و رفتار های غذاجویانه مرتبط است، کمک می کند. مصرف کاسنی موجب کاهش ترشح هورمون گرلین و منجر به کنترل پرخوری و ایجاد احساس سیری یا پری شکم می شود، که این امر در راستای تلاش برای کاهش وزن است.

کاسنی به طور سنتی برای درمان آرتروز به کار گرفته می شود و مطالعات نشان داده اند که کاسنی به طور قابل توجهی دارای خواص ضد التهابی می باشد که به همین دلیل موجب کاهش درد های مفصلی – استخوانی می شود. در مطالعات انجام شده در سال 2010 ، گزارش ها حاکی از آن است که 70 درصد از بیمارانی که از درهای مفصلی – استخوانی رنج می برند و با کاسنی تحت درمان قرار گرفتند، به طور قابل ملاحظه ای درد هایشان بهبود یافت. همچنین کاسنی را عموماً برای کاهش دردهایی که عامل التهابی دارد و دردهای ماهیچه ای و درد مفاصل می توان مصرف نمود.

کاسنی خواصی همچون داروهای مسکن دارد که اضطراب را کاهش داده و ذهن را آرام می سازد، بنابراین استرس و تاثیرات خطرناک آن بر بدن را از بین می برد. عصاره ریشه کاسنی به دلیل خواص آرامش بخشی به خواب راحت کمک می کند و از بسیاری از قرص های خواب آور مرسوم سالمتر است. کاهش استرس و اضطراب خطر ابتلا به بیماری های قلبی، عدم توازن هورمون ها، مرض بی خوابی، زوال عملکرد شناختی و پیری زودرس را تا حدودی تقلیل می دهد.

مضرات و معایب :
اگرچه می توان مزایای فراوانی برای کاسنی برشمرد، اما در صورت بارداری مصرف بیش از حد آن غیرمجاز است. زیرا ممکن است موجب خون ریزی گردد و احتمال سقط جنین غیر عمدی را افزایش می دهد. اگرچه تحقیقات در این زمینه کافی نیست اما همان تحقیقات نشان می دهد که در دوران شیردهی نیز مصرف بیش از حد آن ممنوع می باشد. زیرا کاسنی از طریق شیر مادر به کودک منتقل می شود.

مصرف بیش از حد کاسنی باعث ترش کردن معده می گردد.

کاسنی برای افرادی که مبتلا به سرفه هستند مضر می باشد.

خنثی کننده مضرات کاسنی شکر است.

برای بد طعمی تخم کاسنی سکنجبین و ادویه خوشبو می باشند.