فهرست بستن

موارد مصرف ژل کامیلین اهورا دارو :

حفظ بهداشت و سلامت شخصی بانوان – جلوگیری‌کننده از خشکی مخاط – برطرف‌کننده‌ی بوی نامطبوع
پس از قاعدگی – پس از مقاربت جنسی و همزمان با درمان عفونت‌های واژن – جلوگیری از رشد باکتری‌های مضر

قیمت برای مصرف کننده :

۵۵۰۰ تومان

وضعیت موجودی محصول : ناموجود

 

شکل دارویی :

ژل ۶۰ گرم

دستور مصرف :

پس از مرطوب نمودن قسمت خارجی دستگاه تناسلی، مقداری از ژل را بر ناحیه‌ی موردنظر به آرامی بمالید و پس از یک دقیقه با آب کاملاً بشویید این عمل را دو بار در شبانه‌روز تکرار نمایید.

اجزا فرآورده :

گل‌های بابونه‌ی آلمانی

مواد موثره :

فلاونوئید

موارد منع مصرف :

در صورت داشتن حساسیت نسبت به دارو
مصرف با احتیاط در دوران بارداری و دوشیزگان زیر ۱۲ سال

عوارض جانبی :

در یک مطالعه‌ی آزمایشگاهی بر روی نمونه‌های خرگوش، دوز کشندگی خوراکی و موضعی گیاه بابونه بیش از g/kg ۵ وزن گزارش شده است. انجمن غذا و داروی آمریکا استفاده از عصاره و اسانس بابونه‌ی آلمانی و رومی را بی‌خطر اعلام کرده است.

تداخلات دارویی :

تداخل دارویی در مصرف موضعی با داروی دیگری مشاهده نشده است.

شرایط نگهداری : 

در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

مکانیسم اثر و آثار فارماکولوژیک :

اقدامات دارویی برای بابونه‌ی آلمانی در شرایط آزمایشگاهی و مطالعات حیوانی، شامل اثرات ضدالتهاب، ضداسپاسم، ضدزخم، ضدویروسی، آرام‌بخش، ضدباکتری و ضدقارچ انجام شده است.

آلفا-بیزابول، لوتئولین، کوئرستین، هرنیارین و آپی‌ژنین در گیاه بابونه خاصیت ضد میکروبی دارند.

اسانس بابونه در غلظت mg/ml ۲۵، فعالیت ضدباکتری علیه باکتری‌های گرم مثبت مثل استرپتوکوکوس اورئوس و باسیلوس سوبتیلین و همچنین فعالیت ضدقارچ خوبی در برابر کاندیدا آلبکنس نشان می‌دهد.

عصاره‌ی بابونه حاوی ماده‌ی موثره‌ی آپی‌ژنین می‌باشد که دارای فعالیت ضدالتهابی قبل‌توجهی است و به طور موثری از چسبندگی بین‌مولکولی در پاسخ به سیتوکین‌ها از طریق مکانیسم رادیکالی جلوگیری می‌کند.

در شرایط آزمایشگاهی عصاره‌ی بابونه سیکلواکسیژن‌ها و لیپوکسیژن‌ها را مهار و متعاقباً از تجمع پروستاگلاندین‌ها و لکوترین‌ها جلوگیری می‌کند. از دیگر خواص ضدالتهابی که در عصاره‌ی بابونه در آزولن‌ها رخ می‌دهد میتوان تأثیر آن بر روی هیپوفیز و آدرنالین، افزایش آزاد شدن هیستامین نام برد.

عصاره‌ی بابونه حاوی آپی‌ژنین‌ها و آلفا-بیزابول و سیس اسپیرو اترها می‌باشند که خاصیت آنتی‌اسپاسمی را به بابونه می‌بخشند.

در مطالعات انجام شده بر روی اسپاسم ناشی از باریم کلراید در خوک، دوز ۱۰ میلی‌گرم از آپی‌ژنین در مقایسه با دوز ۱ میلی‌گرم پاپاوارین اثر ضداسپاسمی مشابهی را از خود نشان داد.

در طی آزمایشاتی اثر درمانی عصاره‌ی بابونه بر زخم‌های موضعی در ۱۴ بیمار مورد بررسی قرار گرفت که تفاوت آماری معناداری در ناحیه‌ی زخم‌ها و کاهش رو به رشد خشکی در مقایسه با دارونما آشکار شد.

در یک مطالعه‌ی آزمایشگاهی دیگر در ۱۶۱ بیمار مبتلا به اگزما، اثر عصاره‌ی بابونه با هیدروکورتیزون و سنت فلوکورتین بوتیل استر(گلوکوکورتیکوئید) و بوفکسامک (ضدالتهاب غیراستروئیدی) مقایسه گردید. بعد از ۳ تا ۴ هفته عصاره‌ی بابونه اثر قابل‌ملاحظه‌ای در بهبود اگزما نسبت به سه داروی دیگر از خود نشان داد.

در مطالعه‌ی انجام‌شده بر روی گروهی از موش‌‌های صحرایی مبتلا به کولیت زخمی روده‌ی بزرگ دوز mg/kg ۳۰ توانست شدت و میزان التهاب را به طور معناداری کاهش دهد.

Posted in اهورا دارو،ژل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
4 + 10 =