فهرست بستن

موارد مصرف ژل منتورا فورت اهورا دارو :

برطرفکننده‌ی دردهای عضلانی- عصبی

قیمت برای مصرف کننده :

۱۲۰۰۰ تومان

وضعیت موجودی محصول : موجود

 

شکل دارویی :

ژل ۳۰ گرم

دستور مصرف :

لایه‌ای از ژل را روی محل موردنظر قرار داده به آرامی ماساژ دهید تا جذب شود.

اجزا فرآورده :

اسانس نعناع فلفلی

مواد موثره :

منتول (هر گرم محتوی ۳۳۷ میلی‌گرم منتول)

موارد منع مصرف :

در صورت مشاهده‌ی هرگونه حساسیت از مصرف آن خودداری نمایید.

عوارض جانبی :

عوارض جانبی خاصی گزارش نشده است.

مصرف در بارداری و شیردهی : 

مصرف این دارودر بارداری و شیردهی مجاز نمی‌باشد.

موارد احتیاط : 

قبل از استفاده مقار کمی ژل را بر روی آرنج تست کنید.

از تماس ژل با چشم، زخم باز، غشای مخاطی و پوست ملتهب جداً خودداری نمایید.

شرایط نگهداری : 

در دمای کمتر از ۲۵ درجه‌ی سانتی‌گراد و دور از نور و حرارت نگه دارید

دارو را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

مکانیسم اثر و آثار فارماکولوژیک :

سندروم درد عضلانی با شروع تأخیری معمولاً بعد از وزش‌های همراه با کشیدگی غیرعادتی عضلانی ایجاد می‌شود. این علائم ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از ورزش به حداکثر میزان خود رسیده و بعد از ۵ تا ۷ روز از بین می‌رود.

خواص نعناع ضددرد، ضدالتهاب، ضداسپاسم، ضداحتقان و آنتی‌اکسیدان است. عصاره‌ی نعناع آستانه‌ی درد را در انسان بالا می‌برد. اسانس نعناع در حجم و زمان کار فیزیکی، تلاش و اضطراب موثر است.

در پژوهشی نشان داده شده است استنشاق اسانس نعناع فلفلی و مصرف خوراکی آن سبب افزایش عملکرد شناختی می‌شود.

در مطالعه‌ای، اثر مکمل خوراکی عصاره‌ی نعناع فلفلی بر روی سطح درد و لاکتات خون یک سری از دوندگان، یک ساعت قبل از آزمون مورد مطالعه قرار گرفت. در این مطالعه اسانس نعناع فلفلی اثر قابل توجهی بر سطح لاکتات خون داشت. علاوه بر این ترکیب اتانول با عصاره‌ی نعناع فلفلی اثر شددرد قابل‌ملاحظه‌ای داشت. در یک مطالعه‌ی بالینی ۱۲ نفر مرد سالم هر روز ۵۰۰ میلی‌لیتر آب حاوی ۰/۰۵ میلی‌لیتر اسانس نعناع، به مدت ده روز دریافت کردند. پارامترها از جمله فشارخون، ضربان قلب و تنفس اندازه‌گیری شد که کاهش درد عضلانی، خستگی و آرامش را در پی خواهد داشت. فشارخون سیستولیک، ضربان قلب و تنفس و عملکرد ورزشی و تنفسی نیز بهبود یافت.

منتول موجود در گیاه نعناع دارای اثرات ضدباکتریایی است. گیاه نعناع دارای هضم‌کننده، ضدباکتری، ضدقارچ و ضدانگل بوده و به موجب دارا بودن ترکیباتی از جمله لیمونن، لینالول، سینئول و منتول دارای فعالیت ضدباکتری است.

برگ گیاه نعناع به دلیل فعالیت‌های بیولوژیکی مانند درمان اختلالات گوارشی، سوء‌هاضمه، ضدالتهاب، ضدباکتری و ضدویروسی در طب سنتی کاربرد دارد.

در تحقیقی اثرات ضددردی عصاره‌ی اتانولی برگ گیاه نعناع در موش‌های کوچک آزمایشگاهینر بالغ ارزیابی گردید. داده‌های تحقیق نشان می‌دهد که برگ گیاه نعناع اثرات ضددردی در موش‌های کوچک آزمایشگاهی دارد. همچنین منتول به عنوان یک ترکیب ضدعفونی‌کننده‌ی مهم بوده که دارای اثرات آنتی‌بیوتیکی بسیار موثری است.

در مطالعه‌ای اسانس نعناع فلفلی با آنتی‌بیوتیک تتراسایکلین mg/ml ۸ بر سه سویه پسودوموناس آئرژینوزا، اشرشیا کلی و سالمونلا تیفی موریوم مقایسه گردید. نتایج نشان داد که اسانس گیاه نعناع فلفلی دارای اثر ضدباکتری قابل توجهی بر دو سویه اشرشیا کلی و سالمونلا تیفی موریوم در مقایسه با تتراسایکلین است. در مطالعه‌ای دیگر بر روی ۹۶ بیمار مبتلا به خارش در دوران بارداری اسانس نعناع فلفی استفاده شد. اسانس نعناع فلفلی در مقایسه با دارونما تفوت قابل ملاحظه‌ای داشت که این نشان‌دهنده‌ی تأثیر این اسانس در دمان خارش می‌باشد.

Posted in اهورا دارو،ژل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
13 − 1 =