فهرست بستن

موارد مصرف ژل فیتوگلوکزامین گل دارو :

ضد التهاب و تسهیل کننده حرکات مفاصل و ترمیم کننده غضروف مفاصل.

قیمت برای مصرف کننده :
12600 تومان

شکل دارویی :
ژل در تیوپ ۳۰ گرمی.

دستور مصرف :

لایه نازکی از ژل را روی محل مورد نظر مالیده و مختصر ماساژ دهید تا جذب شود. این کار را روزی ۶ مرتبه می توان تکرار کرد.

اجزا فرآورده :

در هر ۳۰ گرم ژل فیتوگلوکزامین، ۳ گرم ان – استیل گلوگزامین، ۶/۰ گرم عصاره خشک شاه بلوط هندی، ۶/۰ گرم پودر منتول بکار رفته است.

مواد موثره :

مهمترین ماده موثره شاه بلوط هندی کمپلکسی از ساپونین های تری ترپنی است که جمعاً بنام آئیسین Aescinنامیده می شود و مخلوطی است از تری ترپن های الیگوگلیکوزیدهای آمین، فلاونوئیدها (گلیکوزیدهای فلاونول)، کینون ها، استرول ها شامل استیگماسترول، الفا اسپیناسترول و بتا سیتوسترول و اسیدهای چرب (لینولئیک، پالمیتیک و استئاریک)

موارد احتیاط :

– از تماس این ژل در اطراف چشم و پوست زخم شده پرهیز کنید.

– در صورت سابقه حساسیت به هر کدام از مشتقات موجود در این فرآورده بهتر است استفاده نشود.

– در صورت ایجاد تحریک پس از مصرف، مصرف دارو را قطع کنید.

عوارض جانبی:

استعمال موضعی ژل گلوکزامین فاقد هر نوع آثار تحریکی بر روی پوست بوده است و تا به حال عوارضی از مصرف آن گزارش نشده است.

موارد منع مصرف :

– در کودکان زیر ۱۲ سال نباید این فرآورده استفاده شود.

– مصرف آن در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود.

مکانیسم اثر و آثار فارماکولوژیک :

گلوکزامین به طور طبیعی در تمام نسوج بدن انسان بخصوص در بافت همبند یافت می شود. بیشترین غلظت آن در ساختار طبیعی مفاصل دیده می شود که موجب ترمیم و تسهیل کار مفاصل می شود. گلوکزامین یک قند آمینه است.

اسید هیالورونیک در کارتیلاژ مفصل و مایع سینویال یافت می شود از تکرار واحدهای زوج اسید گلوکورونیک و ان استیل گلوکزامین تشکیل شده است گلوکزامین سنتز یک بخش مهم کارتیلاژ که برای سلامت مفاصل لازم است را تحریک می کند و از طرف دیگر اثرحفاظتی گلوکزامین روی کندرسیتها تحریک مستقیم آنها و وارد کردن عنصر گوگرد در کارتیلاژ و حفاظت آن در مقابل فرآیند های تخریبی از طریق تغییر بیان ژنی است.

تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که گلوکزامین به طور موثری روی عدم تعادل بین میزان سنتز و تخریب پروتئوگلیکان کارتیلاژ در استئوآرتریت ها اثر می گذارد. شواهد جدید نشان می دهد که گلوکزامین نه تنها سنتز کارتیلاژ را تقویت می کند بلکه دارای اثر ضد التهاب نیز می باشد. به طور خلاصه گلوکزامین به عنوان یک ماده پیشتاز یا ماده پایه ای برای تشکیل و نوسازی نسوج پیوندی در مفاصل شامل تاندون ها، لیگامان ها، کارتیلاژ مایع سینویال، دیسک مهره ها و غشاء مخاط ها می باشد.

تری ترین های موجود در شاه بلوط هندی سبب افزایش بازگشت وریدی در سیاهرگچه ها شده و نفوذپذیری عروق را کاهش می دهد و از این طریق التهاب کاهش می یابد.

از طرفی به علت وجود منتول در این فرآورده اثر مهاری برروی ماده P و ۵ هیدروکسی تریپتامین داشته و در نتیجه دردکاهش می یابد. مجموعه ترکیبات موجود در فرمولاسیون ژل فیتوگلوکزامین اثر یکدیگر را تشدید کرده، موجب کاهش التهاب مفاصل و تسهیل کار آنها می شود.

Posted in ژل،گل دارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
4 + 2 =