فهرست بستن

موارد مصرف ژل آکنه دنتی کید باریج اسانس :

تسکین درد و التهاب لثه کودک در زمان دندان درآوردن

قیمت برای مصرف کننده :

6300 تومان

شکل دارویی :

ژل موضعی – تیوب آلومینیوم ۵ گرم با بروشور در جعبه مقوایی.

دستور مصرف :

هنگام رویش دندان‌های شیری کودک، روزی ۳ تا ۴ بار، هر بار مقدار کمی از ژل را بر روی نوک انگشت قرار داده و بر روی لثه تحریک شده کودک ماساژ دهید.

اجزا فرآورده :

بابونه(Matricaria chamomilla)

مریم گلی (Salvia officinalis)

پروویتامین B5

موارد منع مصرف :

حساسیت نسبت به اجزاء فرآورده

عوارض جانبی :

موردی گزارش نشده است.

نکات قابل توصیه :

۱- فرآورده را از دید و دسترس اطفال دور نگهدارید.

۲- بلافاصله پس از مصرف در فرآورده را محکم ببندید.

۳- فرآورده دور از نور، در دمای ۳۰-۱۵ درجه سانتیگراد نگهداری شود.

۴- در صورت وجود سابقه حساسیت به هر یک از اجزاء فرآورده، از مصرف آن خودداری نمایید.

۵- در صورت بروز واکنش‌های حساسیتی، مصرف دارو متوقف و با پزشک مشورت شود

استاندارد شده :

بر اساس وجود حداقل ۰/۱ میلی‌گرم رزمارینیک اسید در هر گرم از فرآورده.

مکانیسم اثر و آثار فارماکولوژیک :

دندان درآوردن (Teething)، یکی از شایع‌ترین علل نگرانی والدین و پزشک است و می‌تواند دوره بسیار خسته‌کننده و پراسترسی برای والدین به ویژه والدین جوان باشد که ممکن است نتوانند علائم دندان درآوردن کودک را تشخیص داده یا ناراحتی کودک را برطرف نمایند.

 

دندان‌درآوردن یک روند رشد و تکامل طبیعی است که در طی آن دندان‌های اولیه یا شیری(deciduous) از لثه خارج می‌شوند و تاج دندان به طور نسبتاً کاملی تشکیل شده است. این روند حدود ۸-۴ ماهگی آغاز و تقریباً ۲ سال بعد پایان می‌یابد.

اعتقاد بر این است که خارج شدن دندان از استخوان و لثه موجب درد می‌شود. علائم و نشانه‌های دندان درآوردن به خوبی شناخته نشده و شامل طیف وسیعی از علائم غیر اختصاصی است که اضطراب، گاز گرفتن، اسهال، احتقان، سرفه، کشیدن گوش‌ها، سرازیر شدن آب دهان، تب (۱۱.۷%)، التهاب و دردناک بودنلثه (۹/۹۵‌%)، از دست دادن اشتها، ضعف، بثورات جلدی اطراف دهان، آبریزش بینی(۲۷.۳%) و اختلال خواب از آن جمله‌اند.

به منظور مدیریت علائم کودک در طی رویش دندان‌های شیری، از روش‌های مختلف دارویی و غیردارویی و طب مکمل و جایگزین استفاده شده است مانند استفاده از استامینوفن برای کاهش درد و سردکردن محل رویش دندان به منظور کاهش التهاب لثه. مالیدن ترکیبات حاوی گیاهانی مانند میخک، بابونه، مریم گلی و ختمی به لثه موجب تسکین درد کودک می‌شود.

میخک دارای اثرات بی‌حس کننده و ضد‌درد است، بابونه با داشتن اثرات ضدالتهاب به کاهش التهاب و در نتیجه تخفیف درد کمکمی‌کند، مریم گلی ضمن داشتن اثرات ضدالتهاب و آنتی‌اکسیدان، در محافظت از لثه و تقویت آن نقش دارد. همچنین پروویتامین ویتامین

Posted in باریج اسانس،ژل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
30 × 4 =