فهرست بستن

توجه نمایید که موارد مصرف ، مقدار مصرف و نحوه مصرف در حیطه تخصص پزشک می باشد اما به طور معمول می توان به موارد زیر اشاره کرد :

نام رایج دارویی :

تاکرولیموس

موارد مصرف پماد تاکریل ۰۳ /۰ تهران شیمی :

درمان اگزمای متوسط تا شدید در کودکان و بزرگسالان

مقدار مصرف  :

یک لایه نازک از پماد را دوبار در روز روی محل به آرامی مصرف نمایید.

نحوه مصرف :

تا یک هفته بعد از بهبود علائم مصرف نمایید.

دست های خود را بشویید و خشک کنید.

در صورت فراموش کردن یک نوبت از دارو به محض به یاد آوردن سریعاْ آن را مصرف نموده و در صورتیکه زمان نوبت بعدی فرا رسیده بود از خوردن آن صرف نظر کرده و مطابق قبل دارو را مصرف کنید و مقدار آن را دو برابر نکنید.

شکل دارویی :

پماد موضعی ۰۳ /۰%


عوارض جانبی :

واکنش های شدید آلرژیک (کهیر، اختلال در تنفس، ادم صورت، لبها، زبان و حلق)، سوزش شدید پوست، التهاب غدد و گلودرد، قرمزی و پوسته پوسته شدن اطراف فولیکول های مو، علائم عفونت پوست (زگیل، تاول، درد سوزشی یا احساس سوزن سوزن شدن، قرمزی، ورم، سوزش و زخم ترشح دار)

عوارض جانبی که بدن با آنها تطابق پیدا می کند :

سوزش خفیف، قرمزی پوست، آکنه، علائم سرما خوردگی (گرفتگی بینی، عطسه و گلودرد)، سردرد و حساسیت بیشتر به دمای سرد و گرم مسمومیت در صورت مصرف اتفاقی بیش از مقدار توصیه شده سریعا به پزشک و یا مراکز درمانی مراجعه نمایید. چ

مصرف در دوران بارداری و شیردهی:

مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی فقط در مواردی که فوائد تجویز دارو بیشتر از خطرات احتمالی آن باشد، مجاز است.

هشدار ها :

مصرف این دارو برای دوره کوتاه مدت می باشد و استفاده مداوم از آن به صورت طولانی مدت توصیه نمی شود. ممکن است مصرف این دارو بعد از ایجاد وقفه، تکرار شود.

در صورتی که بعد از ۶ هفته از شروع درمان با این دارو، بهبودی در علائم و نشانه های بیماری مشاهده نشد، به پزشک خود اطلاع دهید.

مصرف این دارو ممکن است موجب بروز علائمی در محل مورد استفاده از جمله سوزش، احساس سوزن سوزن شدن، درد و خارش پوست شود. این علائم موضعی طی چند روز شروع درمان با این دارو دیده می شود و با از بین رفتن زخم های ناشی از بیماری بهبود می یابد.

در طول مصرف این دارو از قرار گرفتن طولانی مدت در برابر نور خورشید، لامپ های خورشیدی و اشعه ماوراء بنفش خودداری نمایید و از مصرف ضد آفتاب روی نواحی درمان شده، بپرهیزید. در صورتی که در معرض آفتاب قرار می گیرید، با استفاده از پوششی که تنگ نباشد، قسمت آسیب دیده را بپوشانید.

این فرآورده را فقط روی پوست ناحیه آسیب دیده استفاده نمایید، از به کار بردن آن روی غشاهای مخاطی مانند چشم، بینی، دهان، واژن و مقعد و همچنین روی نواحی سرطانی پوست خودداری نمایید.

از تماس این دارو با چشم و نواحی پوستی آلوده به عفونت باکتریایی و ویروسی فعال خودداری نمایید.

از مصرف این فرآورده در کودکان کمتر از ۲ سال خودداری نمایید.

نکته :

قبل از مصرف این دارو در صورت داشتن سابقه حساسیت، هر نوع بیماری و مصرف هر نوع دارو با پزشک مشورت کنید.

Posted in داروسازی تهران شیمی،پماد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
25 − 13 =