فهرست بستن

توجه نمایید که موارد مصرف ، مقدار مصرف و نحوه مصرف در حیطه تخصص پزشک می باشد اما به طور معمول می توان به موارد زیر اشاره کرد :

نام رایج دارویی :

لووفلوکساسین

موارد مصرف محلول تاوالوسین تهران شیمی :

آنتی بیوتیک

مقدار مصرف  :

بزرگسالان : در درمان عفونت، ۲۵۰ تا ۷۵۰ میلی گرم یکبار در روز

کودکان و افراد کمتر از ۱۸ سال : مصرف و مقدار دارو بایستی توسط پزشک تعیین گردد.

نحوه مصرف :

دارو را مطابق با فواصل زمانی تعیین شده توسط پزشک مصرف نموده و همچنین دوره درمان را تکمیل نمایید.

لووفلوکساسین را با یک لیوان آب، همراه یا بدون غذا مصرف نمایید.

در صورت فراموش کردن یک نوبت از دارو به محض به یاد آوردن سریعاْ آن را مصرف نموده و در صورتیکه زمان نوبت بعدی فرا رسیده بود از خوردن آن صرف نظر کرده و مطابق قبل دارو را مصرف کنید و مقدار آن را دو برابر نکنید.

شکل دارویی :

محلول تزریقی ۵/۰ درصد.


عوارض جانبی :

واکنش های آنافیلاکسی (كهیر ، کاهش شدید فشار خون، افزایش ضربان قلب، ورم و التهاب صورت، لبها) ، واکنش های آلرژیک ، حساسیت پوستی در آفتاب (خارش، تاول، قرمزی، پوسته پوسته شدن) ، پارگی تاندون ، نوار مغز غیر طبیعی ، پنومونی حساسیتی ، تغییر در صدا ، اسهال آبكی یا خونی ، تیرگی مدفوع یا ادرار ، درد یا گرفتگی شدید معده یا شکم ، تورم غدد ، تحریک اعصاب مرکزی (گیجی، بی قراری،توهم، لرزش) ، تب ، ضعف ، اختلال در دید ، آنمی همولیتیک ، افزایش زمان خونریزی ، احساس سوزن سوزن شدن و بی حسی در دست و پا ، طولانی شدن فاصله QT درنوار قلب

عوارض جانبی که بدن با آنها تطابق پیدا می کند :

اثرات بر سیستم عصبی مرکزی ( گیجی، سردرد، سبکی سر، اختلالات خواب) ، مشکلات گوارشی (یبوست، اسهال، تهوع، استفراغ) ، تغییر در حس چشایی ، عفونت قارچی واژینال ، گشادی عروق ( احساس گرما، تعریق، قرمزی پوست صورت و گردن)

مصرف در دوران بارداری و شیردهی:

مطالعات کافی در زنان باردار انجام نشده است، لذا مصرف این دارو در این دوران تنها تحت نظر پزشک متخصص و با در نظر گرفتن فوائد دارو نسبت به خطرات احتمالی آن صورت گیرد.

این دارو در شیر مادر ترشح می شود و به دلیل امکان بروز عوارض جدی در نوزادان شیر خوار ، مصرف آن در دوران شیردهی توصیه نمی شود.

هشدار ها :

مصرف این دارو در افراد مبتلا بیماری میاستنی گراو و یا سابقه آن ممنوع می باشد.

در بیماران مبتلا به اختلالات کلیوی ، تعدیل دوز دارو بایستی صورت گیرد.

این دارو ممكن است موجب بروز اختلالات تاندونی شود. بروز این اختلالات تاندونی در افراد بالای ۶۰ سال، مصرف كنندگان داروهای كورتیكواستروئیدی، افرادی كه پیوند عضو انجام دادهاند و مبتلایان به آتریت روماتوئید بیشتر است.

داروهای آنتی اسید ، مولتی ویتامین و مکمل ها( حاوی آهن، آلومینیوم، روی ، منیزیم)، سوکرالفیت و دیدانوزین را ۲ ساعت قبل ویا ۲ ساعت بعد از مصرف لووفلوکساسین مصرف کنید.

این دارو ممکن است سبب تغییرات قند خون (کاهش یا افزایش) در افراد دیابتی که مصرف کننده دارو های قند خون و یا انسولین هستند گردد ، لذا بایستی با احتیاط تجویز شود.

مصرف این دارو ممكن است سبب گیجی و سردرگمی شود، لذا ضمن درمان از رانندگی و كار با وسایلی كه نیاز به هوشیاری كامل دارند، بپرهیزید.

این دارو می تواند موجب بروز حساسیت پوست به نور خورشید شود، لذا در طول دوره مصرف این دارو از قرار گرفتن طولانی مدت در برابر نور خورشید پرهیز نمایید و در صورت بروز حساسیت دارو را قطع نمایید.

نکته :

در صورت لزوم استفاده از آنتی بیوتیک، دارو را در فواصل زمانی منظم مصرف کنید و دوره درمان را کامل کنید.

بعضی از آنتی‌بیوتیک‌ها با برخی مواد غذایی تداخل دارند و معمولاً بهتر است با شیر، آبمیوه، چای و نوشابه مصرف نشوند.

مصرف همزمان شیر با برخی آنتی‌بیوتیک‌ها، اثرگذاری‌شان را کاهش مي‌دهد، بهتر است آنتی‌بیوتیک را همراه با آب فراوان و بعد از غذا مصرف کنید اما برخی از آنتی بیوتیک ها باید با معده خالی مصرف شوند تا اثرگذاری بیشتری داشته باشند.

بهتر است قبل از مصرف هر نوع آنتی بیوتیکی در مورد نحوه صحیح مصرف آن با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

Posted in داروسازی تهران شیمی،محلول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
4 + 28 =