فهرست بستن

موارد مصرف شربت کاف استاپ باریج اسانس:

ضد سرفه کودک – اکسپکتورانت

قیمت برای مصرف کننده :

7700 تومان

شکل دارویی :

 شربت، ۶۰ میلی‌لیتر همراه با پیمانه مدرج

دستور مصرف :

شربت ضد سرفه کودک کاف استاپ باریج را ۳ بار در روز، هر بار طبق مقادیر بیان شده در جدول زیر با استفاده از پیمانه مخصوص دارو یا مطابق دستور پزشک مصرف نمایید.

کودکان سنین ۵-۱ سال: ۲/۳ میلی‌لیتر

کودکان سنین ۱۱-۶ سال: ۳/۴ میلی‌لیتر

بزرگسالان و کودکان سن ۱۲ سال و بیشتر: ۴/۵ میلی‌لیتر

روش مصرف:

قبل از مصرف شربت کاف استاپ باریج را خوب تکان دهید. با استفاده از پیمانه مدرج همراه شربت، ۳ بار در روز (صبح، ظهر، شب) بدون آنکه آنرا رقیق نمایید یا با مقداری آب، شربت ضد سرفه کودک را مصرف نمائید.

در صورت نیاز می‌توانید پس از مصرف شربت ضد سرفه کودک کاف استاپ باریج ، مقداری مایع ترجیحاً یک لیوان آب بنوشید. شربت را می‌توان همراه با غذا یا مایعات یا بدون توجه به زمان خوردن غذا مصرف نمود. اگر معده حساسی دارید، شربت را ترجیحاً بعد از غذا مصرف نمائید.

مدت مصرف:

مدت درمان به دوره بیماری بستگی دارد. در صورت ادامه علائم بیش از یک هفته، بروز تنگی نفس، تب یا خلط چرکی یا خونی، فوراً با پزشک تماس بگیرید.

اجزا فرآورده :

عصاره آویشن ( Thymus vulgaris) – عشقه ( Hedera helix )

استاندارد شده :

بر اساس وجود حداقل ۰/۱۳ میلی گرم تیمول و کارواکرول در هر میلی لیتر شربت

موارد منع مصرف :

• وجود سابقه حساسیت نسبت به گیاه عشقه، آویشن، نعنائیان و … یا هر یک از اجزاء دیگر فرآورده.

• دوران بارداری( به علت کافی نبودن مطالعات انجام شده)

• دوران شیردهی( به علت کافی نبودن مطالعات انجام شده)

• سنین زیر یک سال

عوارض جانبی:

 در صورت بروز عوارض زیر، مصرف شربت ضد سرفه کودک کاف استاپ باریج را متوقف و در اسرع وقت با پزشک خود تماس بگیرید. پزشک می‌تواند شدت عارضه و هر اقدام دیگری که لازم باشد را تعیین نماید. به طور ناشایع؛ شکایات گوارشی مانند دلپیچه، تهوع، استفراغ ممکن است رخ دهد. به طور نادر ممکن است واکنش‌های حساسیتی (آلرژیک) همراه با بثورات پوستی رخ دهد. واکنش‌های حساسیتی شامل تنگی نفس، کهیر و تورم صورت، دهان و یا حلق نیز ممکن است رخ دهد. با بروز اولین علائم واکنش‌های حساسیتی، نباید مجدداً از شربت استفاده نمود

نکات قابل توصیه :

• فرآورده را از دید و دسترس اطفال دور نگهدارید.

• قبل از مصرف؛ فرآورده را خوب تکان دهید.

• بلافاصله پس از مصرف در فرآورده را محکم ببندید.

• فرآورده دور از نور، در دمای ۳۰-۱۵ درجه سانتیگراد نگهداری شود.

در صورت بروز واکنش‌های حساسیتی، مصرف دارو متوقف و با پزشک مشورت شود.

مکانیسم اثر و آثار فارماکولوژیک :

 در این صفحه شما میتوانید اطلاعات و جزئیات کامل در مورد کاف استاپ باریج، محصول جدید شرکت داروسازی باریج اسانس در گروه تنفسی را مشاهده فرمایید.

کاف استاپ باریج شربت ضد سرفه کودک، حاوی آویشن ، برگ عشقه و استویا با طعمی مناسب جهت کودک دلبند شما.

آویشن (Thyme) به طور گسترده‌ای برای درمان بیماری‌های تنفسی به کار می‌رود. مطالعات In vitro نشان داده‌اند که اسانس آویشن و تیمول دارای اثرات ضدقارچ در برابر Cryptococcus neoformans و گونه‌های Aspergillus،Saprolegnia و Zygorhynchus و اثرات آنتی‌باکتریال در مقابل Salmonella typhimurium، Staphylococcus aureus، Escherichia coli و چند باکتری دیگر است. به عنوان یک آنتی‌بیوتیک، اثر تیمول ۲۵ برابر فنول است و نسبت به آن سمیت کمتری دارد. همچنین نشان داده شده که عصاره آویشن دارای اثر شل‌کننده قوی روی حلقه‌های نای خوکچه هندی (اثر برونکودیلاتوری) است که در مقدار به کار رفته با اثر تئوفیلین قابل مقایسه است. غالباً اثر ضداسپاسم و ضد سرفه آویشن را به تیمول و کارواکرول موجود در آن نسبت می‌دهند. کارواکرول ممکن است مسئول اثر برونکودیلاتوری آویشن باشد. در مطالعات In vitro فلاون‌ها و عصاره آویشن پاسخ به آگونیست‌های گیرنده‌های اختصاصی مانند استیل کولین، هیستامین و نوراپی نفرین همچنین عواملی که فعالیت آنها به گیرنده اختصاصی نیاز ندارد (مانند کلرید باریوم) را مهار می‌کند.

در طب اطفال، فرآورده‌های حاوی برگ عشقه (ivy) به علت داشتن اثرات اکسپکتورانت برای درمان سرفه در سرماخوردگی به کار می‌روند. در ۲ مطالعه مستقل باز غیر مداخله‌ای به منظور بررسی اثربخشی و ایمنی مصرف شربت و قطره حاوی عصاره عشقه در درمان سرفه و برونشیت، ۲۶۸ کودک زیر ۱۲ سال به مدت ۱۴ روز با یکی از دو فرآورده تحت درمان قرار گرفتند. تأثیر روی علائم مرتبط با سرفه بوسیله مقیاس درجه‌بندی کلامی مشخص شد. در پایان مطالعه، علائم اصلی رینیت، سرفه و خلط غلیظ در ۹۳، ۲/۹۴ و ۷/۹۷ درصد بیماران خفیف یا برطرف شده بود. تأثیر کلی به صورت خوب یا خیلی خوب در ۵/۹۶ درصد از بیماران گزارش شد. پذیرش و تحمل مصرف دارو در ۹۹ درصد (شربت) و ۱۰۰ درصد (قطره) بیماران خوب یا خیلی خوب بود. پنج عارضه جانبی طبقه بندی شده به عنوان خفیف و غیرجدی گزارش شد (۹/۱ درصد) که بیشتر مربوط به سیستم گوارش بود. محققین نتیجه گرفتند عصاره عشقه به صورت شربت و قطره در درمان سرفه کودکان مؤثر و بی‌خطر است. عصاره خشک برگ عشقه به عنوان یک اکسپکتورانت در بیماران مبتلا به بیماری‌های تنفسی توام با سرفه‌های خلط‌ دار(productive cough) تایید شده و دارای اثرات رقیق‌ کننده خلط و ضداسپاسم برونش است. در یک کارآزمایی بالینی دوسوکور متقاطع تصادفی با کنترل دارونما، ۳۰ کودک (متوسط سن ۰۷/۹ سال، حداقل- حداکثر: ۱۱-۶) مبتلا به آسم آلرژیک پایدار خفیف با کنترل نسبی یا کنترل نشده علیرغم درمان طولانی با ۴۰۰ میکروگرم معادل بودزوناید (budesonide) بررسی شدند. بعد از ۴ هفته run-in period، بیماران به مدت ۴ هفته عصاره خشک برگ عشقه یا پلاسبو را همراه با کورتیکوستروئید استنشاقی دریافت نمودند و قبل از هر بار تغییر درمان یک دوره wash-out وجود داشت. بعد از هر دوره درمان؛ عملکرد ریه، نیتریک اکسید جزء به جزء بازدمی (FeNO، pH) هوای تغلیظ شده بازدمی (exhaled breath condensate pH) و کیفیت زندگی آنالیز گردید. بعد از درمان با عصاره خشک برگ عشقه، بهبود قابل توجه MEF75-25 ، MEF25 و VC مشاهده شد اما بعد از درمان با دارونما دیده نشد. این مطالعه نشان داد که کودکان مبتلا به آسم خفیف کنترل نشده علیرغم درمان منظم با کورتکوستروئید استنشاقی، از افزودن عصاره خشک برگ عشقه به درمان سود می‌برند.

به منظور بررسی اثربخشی و تحمل مصرف BronchipretSaft (ترکیب آویشن و برگ عشقه) در بیماران مبتلا به برونشیت حاد، در یک کارآزمایی بالینی دوسوکور با کنترل دارونما، ۳۶۱ بیمار سرپایی مبتلا به برونشیت حاد (حداقل ۱۰ سرفه در روز، خلط برونشیال حداکثر ۲ روز قبل از ورود به مطالعه، نمره شدت برونشیت حداقل به مدت ۱۱ روز تحت درمان با ترکیب آویشن و برگ عشقه (n=182) یا دارونما (n=179) نوبت در روز هر بار به میزان ۴/۵ میلی‌لیتر قرار گرفتند. ویزیت بیماران روزهای ۱، ۴ و ۱۰ صورت گرفت. اثربخشی درمان با شمارش تعداد سرفه‌های بیمار در روز، ارزیابی علائم مرتبط با بیماری و نمره شدت برونشیت بررسی شد. تحمل مصرف با پایش عوارض جانبی و اندازه‌گیری علائم حیاتی سنجیده شد. پیامد اولیه عبارت بود از تغییر در تعداد موارد سرفه طی روزهای ۹-۷. بر اساس نتایج این بررسی؛ نسبت به شروع مطالعه، در گروه ترکیب آویشن و برگ عشقه، متوسط کاهش سرفه در روزهای ۹-۷ برابر با ۷/۶۸ درصد و در گروه دارونما ۶/۴۷ درصد بود (P<0.0001). در گروه ترکیب آویشن و برگ عشقه، ۵۰ درصد کاهش سرفه نسبت به شروع مطالعه ۲ روز زودتر رخ داد. نمره شدت برونشیت در هر دوگروه به سرعت بهبود یافت اما در گروه ترکیب آویشن و برگ عشقه، رگرسیون علائم سریع‌تر و نرخ پاسخ در روز ۴ و ۱۰ بالاتر بود به ترتیب ۸۳ در برابر ۹/۵۳ درصد و ۲/۹۶ در برابر ۷/۷۴ درصد.(P<0.0001) در این مطالعه هیچ عارضه جانبی شدید یا جدی گزارش نشد و شیوع و شدت عوارض جانبی برای ترکیب آویشن و برگ عشقه و دارونما در طیف مشابهی قرار داشت. محققین نتیجه گرفتند از نظر اثربخشی درمان با ترکیب آویشن و برگ عشقه بر دارونما برتری دارد و به خوبی تحمل می‌شود

Posted in باریج اسانس،شربت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
20 ⁄ 10 =