فهرست بستن

موارد مصرف شربت اهورا هایپر اکتیو اهورا دارو :

کنترل و تمرکز روی رفتار کودکان بیش‌فعال، اضطراب، عصبانیت، ترس و هیجانات در کودکان

قیمت برای مصرف کننده :

۹۰۰۰ تومان

وضعیت موجودی محصول : موجود

 

شکل دارویی :

شربت ظرف ۶۰ میلی‌لیتری

دستور مصرف :

کودکان زیر ۴ سال: ۵/۲ میلی‌لیتر بعد از صبحانه و ناهار
کودکان بالای ۴ سال: ۵ میلی‌لیتر بعد از صبحانه و نهار

اجزا فرآورده :

عصاره‌ی گیاهان رازک، بادرنجبویه، گل ساعتی، شکوفه‌ی پرتغال تلخ و جنتیانا

مواد موثره :

هر ۵ میلی‌لیتر شربت حاوی ۱۴ میلی‌گرم توتال هیدروکسی سینامیک اسید بر مبنای رزمارینیک اسید

موارد منع مصرف و نکات قابل توجه :

استفاده‌ی طولانی‌مدت و مصرف بیش از حد مجاز دارو می‌تواند باعث ایجاد سرگیجه، افسردگی و حساسیت شدید شود.
قبل از مصرف، شیشه را به خوبی تکان دهید.
در صورت فراموش کردن یک دوز درمانی، دوز بعدی را دوبرابر نکنید.

عوارض جانبی :

این دارو به علت دارا بودن گیاه رازک ممکن است در برخی از افراد باعث ایجاد حساسیت، آماس پوستی و آلرژی شود.

تداخل دارویی :

از مصرف همزمان این دارو با باربیتورات‌ها و استروژن‌ها خودداری نمایید. بهتر است بین مصرف این دارو با داروهای دیگر حداقل ۲ ساعت فاصله‌ی زمانی وجود داشته باشد.

شرایط نگهداری : 

دارو در دمای ۲۵ درجه‌ی سانتی‌گراد، در جای خشک، خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

مکانیسم اثر و آثار فارماکولوژیک :

شربت اهورا هایپراکتیو مجموعه‌ای از عصاره‌ی گیاهان موثر آرم‌بخش با اثرات درمانی مورد تأیید منابع علمی بین‌المللی می‌باشد.

رازک اغلب به عنوان یک آرام‌بخش ملایم برای بیماری‌های عصبی، بی‌خوابی و نگرانی استفاده می‌شود. در یک مطالعه‌ی بالینی مصرف مخلوط ۵۰۰ میلی‌گرم عصاره‌ی سنبل‌الطیب و ۱۲۰ میلی‌گرم عصاره‌ی رازک در زمان خواب در ۳۰ بیمار مبتلا به بی‌خوابی نشان داد مصرف این این گیاه زمان به خواب رفتن را کاهش می‌دهد. ترکیب رازک با سنبل‌الطیب یا گل ساعتی و یا بادرنجبویه جهت آرام‌بخشی توسط کمیسیون E آلمان تأیید شده است.

مطالعات دیگری نشان‌دهنده‌ی اثر آرام‌بخشی عصاره‌ی رازک در قورباغه‌هاست. اثر آرام‌بخشی عصاره‌ی رازک بستگی به نوع حلال استفاده شده در فرآیند استخراج دارد.

مطالعات نشان داد که دوز ۲۵۰-۱۰۰ میلی‌گرم بر کیلوگرم از عصاره‌ی رازک خاصیت آرام‌بخشی از خود نشان داده است. همچنین چندین عصاره‌ی اتانولی و عصاره‌ی استخراج‌شده توسط CO2 که توسط گاواژ به موش‌های نر صحرایی داده شده نشان داد که این عصاره سبب کاهش همزمان فعالیت لوکوموتیو، افزایش کتامین (منجر به القای خواب شده)، کاهش دمای بدن و به دنبال آن آرام‌بخشی به دنبال دارد.
ترکیبات موجود در عصاره‌ی گیاهان رازک و شکوفه‌ی پرتغال تلخ در این فراورده به طور سینرژیک عمل کرده و سبب متعادل شدن عملکرد سیستم عصبی می‌شوند.

رزمارینیک‌اسید موجود در گیاه بادرنجبویه آنزیمی که مسئول کاتابولیسم و تجزیه‌ی گابا (GABA) می‌باشد را مهار نموده و موجب افزایش غلظت گابا در نسوج مغزی می‌شود. افزایش غلظت گابا در مغز، فعالیت هسته‌های مختلف مغزی را کاهش داده، موجب بروز اثر آرام‌بخشی شده و بدون القا خواب‌آلودگی سبب کاهش استرس و بی‌قراری در فعالیت روزانه‌ی کودکان می‌گردد.

در یک مطالعه‌ی بالینی بر روی ۹۱۸ کودک نشان داده شده است که مصرف عصاره‌ی بادرنجبویه موجب از بین رفتن مشکلات مربوط به بی‌خوابی و بی‌قراری گردیده است. همچنین در مطالعه‌ی دیگری که بر روی قرص حاوی عصاره‌ی گیاهان بادرنجبویه، گل ساعتی، رازک و سنبل‌الطیب انجام شده نشان داده که این قرص زمان شروع خوب را کوتاه کرده و بی‌نظمی‌های خواب و بیدار شدن‌های مکرر در طول خواب را بهبود می‌بخشد. عصاره‌ی گل ساعتی دارای خواص درمانی مختلفی در طب سنتی مانند ضداضطراب، ضداسپاسم، خواب‌آور، آرام‌بخش، مواد مخدر و مسکن می‌باشد.

گیاه گل ساعتی نیز به دلیل دارا بودن ترکیبات فلاونوئیدی و بنزوفلاون‌ها، ضداضطراب و خواب‌آور هستند.

در مطالعه‌ی بالینی اثرات ضداضطرابی قطره‌ی گیاه گل ساعتی در اختلال اضطراب فراگیر در مقایسه با اگزازپام مورد بررسی قرار گرفت، مشخص شد که عصاره‌ی گل ساعتی به اندازه‌ی اگزازپام موثر است و هیچ تفاوت معناداری بین این دو شیوه مشاهده نشد.

Posted in اهورا دارو،شربت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
23 + 3 =