فهرست بستن

موارد مصرف شربت اهورا اسلیپ – کودکان اهورا دارو :

درمان بی‌خوابی شبانه و ایجاد خواب آرام و طبیعی در کودکان

قیمت برای مصرف کننده :

۱۲۰۰۰ تومان

وضعیت موجودی محصول : موجود

 

شکل دارویی :

شربت ۶۰ میلی لیتر

دستور مصرف :

کودکان زیر ۱ سال ۵ میلی‌لیتر قبل از خواب. کودکان بالای ۴ سال ۱۰ میلی‌لیتر قبل از خواب.

اجزا فرآورده :

زالزالک، بادرنجبویه، بابونه، گل ساعتی، مرزنجوش، اسطوخودوس، شکوفه بهارنارنج

مواد موثره :

زالزالک، بادرنجبویه، بابونه، گل ساعتی، مرزنجوش، اسطوخودوس و شکوفه‌ی بهار نارنج

موارد منع مصرف :

در صورت استفاده از داروهای قلبی و داروهای رقیق‌کننده‌ی خون، بهتر است قبل از مصرف این دارو با پزشک خود مشورت نمایید.

عوارض جانبی :

اثرات جانبی خاصی در این دارو دیده نشده و جزء داروهای امن شناخته شده است مگر اینکه بیمار نسبت به گیاه و یا اجزاء تشکیل‌دهنده‌ی دارو حساسیت داشته باشد. در شرایط بسیار نادر در بعضی از افراد ممکن است دچار کهیر یا خار یا جوش‌های زیرپوستی شوند. این گیاه جزء داروهایی است که سمیت کمی دارند. توصیه می‌شود این دارو به خصوص در مورد کودکان به صورت بلندمدت مصرف نشود. احتمال عوارضی مثل حالت تهوع، درد شکم و گیجی، یبوست، سردرد و میگرن و افزایش اشتها در موارد اندکی گزارش شده است. گزارشات خیلی اندک هم از بروز آلرژی، آسم، تحریک سینوس، بثورات پوستی و التهاب رگ‌های خونی ناشی از استفاده از دارو ذکر شده است.

تداخل دارویی :

این دارو با داروهای آنتی‌آریتمیک (داروهای تنظیم‌کننده‌ی ضربان قلب)، داروهای ضدچسبندگی پلاکت، ضد انعقاد خون، حل کننده‌ی لخته‌ی خون، داروهای رقیق‌کننده‌ی خون و داروهای کیساپرید تداخل دارد و نباید با این دارو مصرف شود. این گیاه حاوی ترکیبات پلیمری پروسیانیدی می‌باشد که فعالیت مقوی قلب مثل دژیتال‌ها، موگه موجی و استروفانتین را افزایش می‌دهند و همچنین فعالیت گیاه مقوی آدونیسو گلیکوزیدهای قلبی دیژتوکسین را کاهش می‌دهد.

پروسیانیدین‌ها سمت سه گلیکوزید فوق‌الذکر را با انقباض عروق کرونر و اثرات ضدآریتمی کاهش می‌دهند. بر اساس گزارشات تئوری که منتشر شده، پتانسیل تداخل این دارو بر داروهای آرام‌بخش شامل CNS depressants را نشان می‌دهد.

با توجه به توانایی ضدتیروئیدی گیاه در دوز بالا و احتمال اتصال با تیروتروپین و تداخل با درمان، توصیه می‌شود در صورت استفاده‌ی همزمان آن با تیروکسین، پروپیل تیوراسیل، کاربیمازول یا متیمازول احتیاط لازم را انجام دهند. گیاه با داشتن اثر استروژنی اما به میزان کمتر از داروهای پیشگیری از حاملگی، ممکن است باعث کاهش تأثیر قرص‌های پیشگیری گردد لذا در مصرف همزمان این دارو باید توجه لازم را داشت.

گیاه به صورت اندک عملکرد داروهای فنلزین و ترنی سیپروماین را افزایش می‌دهد. استفاده‌ی همزمان آن به همراه داروهایی که خطر افزایش خونریزی دارند مانند آسپرین و ضدمنعقدکننده‌های خون مانند وارفارین و هپارین و داروهای ضدالتهابی مانند ایبوپروفن و ناپروکسن خطر خونریزی را افزایش می‌دهد. همچنین ممکن است با داروهای ضدافسردگی، آنتی‌بیوتیک‌ها، آنتی‌هیستامین‌ها، داروهای ضدقارچ و ضد اسپاسم و داروهای ضدسرطان و داروهایی که در کبد شکسته می‌شوند مانند فلومازنیل و نالوکسون و داروهای عصبی تداخل داشته باشد. استفاده از این دارو ممکن است باعث کاهش فعالیت بدن جهت آزادسازی لیتیم شود. از این رو در صورت مصرف لیتیم همزمان با این دارو با پزشک خود مشورت کرده تا در صورت نیاز، دوز لیتیم تغییر یابد.

دارو در تداخل با داروی خواب‌آور کلرال هیدرات باعث افزایش تأثیر خواب‌آلودگی و گیجی می‌شود. این دارو همچنین در تداخل با داروهای آرام‌بخش مثل باربیتورات نیز باعث خواب‌آلودگی بیش از حد می‌شود و همچنین در تداخل با آرام‌بخش‌هایی نظیر کلونازپام، لورازپام، فنوباربیتال و… نیز موجب اختلالات خواب می‌شود. استفاده‌ی همزمان میدازولام و دارو نیز باعث تشدید عوارض جانبی میدازولام می‌شود.

از دیگر تداخلات خفیف این دارو با داروهای دیگر به شرح زیر است:

تداخل با داروهای آرام‌بخش بنزودیازیپین، CNS-depressants

تداخل با تاموکسی‌فین از داروهای سرطان سینه

تداخل با وارفارین داروی کاهنده‌ی لخته‌ی خون

تداخل با کافئین (اکسی‌درین، آناسین، ویوارین و…)

دکسترومیتورفان (روبیتوسین و…)

فلودیپین

ایندیناویر

تداخل با داروهایی که موجب تپش قلب غیرعادی می‌شود.

شرایط نگهداری : 

دارو در دمای کمتر از ۲۵ درجه‌ی سانتی‌گراد، در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

Posted in اهورا دارو،شربت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
26 × 20 =