فهرست بستن

موارد مصرف تونیک موی آرتمیس گل دارو :

 محرک رشد موی سر و ابرو، برطرف کننده شوره سر.

قیمت برای مصرف کننده :
30000 تومان

شکل دارویی :

لوسین ۱۲۰ میلی لیتری.

دستور مصرف :

 لوسیون آرتمیس را می توان برای تمام سنین روزی ۲ مرتبه (صبح و شب) هر بار ۱۰ پاف برابر ۳ میلی لیتر به کف سر مالیده و ماساژ داد.

اجزا فرآورده :

هر ۱۰۰ میلی لیتر لوسیون آرتمیس حاوی:

اسانس رزماری ۱۰ میلی لیتر

عصاره هیدرالکلی گیاه افسنطین ۹میلی لیتر

آب هاماملیس ۳/۷۵ میلی لیتر

اسانس مایع برگ بو ۳ میلی لیتر

مواد موثره :

رزماری: مهترین مواد موثره رزماری اسید کافئیک و مشتقات آن اسید کارنوسول، اسید کارنوسیک، آلفاپی تن، کافور، پورنئول، وربنون و کامفن است.

افسنطین: مواد موثره افسنطیت شامل لاکتون های سزکوئی ترپن ، تائن ها ، فلاون ها ، ابسینطین

هاماملیس: شامل تائنها، کاتشین، گالوکاتشین و رزین

برگ بو: دارای اسید لوریک، لینالول، آلفا پی نن، سیمن و لیمونن

موارد احتیاط:

۱- لوسیون آرتمیس تنها برای استعمال موضعی تهیه شده است، لذا از تماس دستها آغشته به لوسیون به چشم و دهان پرهیز شود.

۲- از دسترس اطفال دور نگهداشته شود.

۳- پس از تاریخ انقضاء مصرف نشود.

عوارض جانبی:

این دارو ممکن است به ندرت در افراد حساس به گیاهان داروئی ایجاد واکنش های آلرژیک مختصر نماید. در صورت بروز این آثار مصرف ان را قطع و با پزشک خود مشورت نمائید.

موارد منع مصرف و نکات قابل توصیه:

تاکنون موردی که مصرف آن مجاز نباشد قید نشده است.

تداخل های داروئی:

فارماکوپه گیاهی انگلیس مصرف جین سینگ با ترکیبات محرک، مانند مصرف زیاد کافئین را منع نموده است.

مصرف در دوران بارداری و شیردهی:

در هنگام بارداری منع مصرف دارد و در دوران شیردهی بایستی با احتیاط و زیر نظر پزشک مصرف گردد.

مکانیسم اثر و آثار فارماکولوژیک :

شوره نشان دهنده یک عفونت است که توسط باکتری ها و قارچ ها ایجاد می شود و با تشکیل پوسته های زیاد و خارش پوست سر همراه است. این حالت روی بهداشت موی سر تاثیر داشته ریشه مو را ضعیف کرده موجب ریزش آن می شود. بنابراین از بین بردن شوره سر در دوام موی سر تاثیر به سزائی دارد مواد متشکله تونیک موی آرتمیس دارای خاصیت ضد میکروب و ضد قارچ بسیار قدرتمندی بوده و می تواند قارچ ها و میکروب ها را از بین ببرد.

آنزیم ۵- آلفا ردوکتاژ موجود در ریشه مو با اثر بر تستوسترون آن را تبدیل به دی هیدروتستوسترون نموده و ریزش مو مربوط به اندروژنها را باعث می گردد اختلالات تغذیه ای، کمبود ویتامین ها و عوارض جانبی بعضی از داروها موجب ریزش مو می شود. ضمناً قارچ ها موجب التهاب فولیکولهای مو شده و باعث خشکی و خارش پوست سر و پوسته ریزی می گیردند. روغن رزماری محرک رشد بوده و در یک تجزیه علمی ۸۶ نفر مبتلا به ریزش قابل ملاحظه مو مورد تجربه قرار گرفته و مصرف موضعی آن هر روز به مدت هفت ماه روی موی سر بسیار موثر واقع گردیده و رشد مجدد مو را تحریک نموده است.

اسید رزمارینیک تولید پروستاگلاندین E۲ را در پوست سر افزایش داده موجب انساع عروق پوست سر می شود. خون رسانی را به پیاز مو تقویت نموده بدین ترتیب رشد مو را تحریک می نماید. از طرف دیگر مواد موثره گیاهان موجود در این فرآورده خاصیت ضد التهاب قدرتمند داشته تولید پروستاگلاندین های التهاب زا و لوکوترین B۴ را مهار نموده و سیستم ایمنی را تحت تاثیر قرار می دهد.

مجموعه مواد موجود در فرمولاسیون تونیک موی سر با اثر ضد قارچی و ضد میکروبی موجب بر طرف شدن شوره سر شده و رشد موی سر را تحریک می نماید. روغن رزماری و افسنطین در تونیک موی سر موجب تحریک پیاز مو شده و از طاسی زودرس پیشگیری می نماید. این دارو در موارد ریزش مو بدون شوره سر نیز اثر بخشی زیادی نشان داده است.

Posted in تونیک،گل دارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
14 × 5 =