فهرست بستن

موارد مصرف اسپری تقویت مو و ابرو باریج اسانس :

تقویت مو – تقویت ابرو

قیمت برای مصرف کننده :

۲۳۵۰۰ تومان

شکل دارویی :

 اسپری ظرف ۴۰ میلی‌لیتر

دستور مصرف :

 برای موها، روزی ۲ بار صبح و شب ، هر بار ۷ پاف از اسپری تقویت کننده مو و ابرو باریج را روی نواحی مورد نظر اسپری نموده و به مدت ۲ دقیقه با نوک انگشتان بطور ملایم ماساژ دهید.

برای ابروها، روزی ۲ بار، هر بار یک پاف از اسپری تقویت کننده مو و ابرو باریج را روی پد یا پنبه اسپری نموده و سپس روی ابروها مالیده شود و با ملایمت کمی ماساژ دهید.

به منظور جذب هرچه بیشتر فرآورده، بهتر است تا ۲ ساعت از شستشوی ناحیه خودداری شود

اجزا فرآورده :

اسانس رزماری (Rosmarinusofficinalis)

روغن فندق

ویتامین E

استاندارد شده :

بر اساس وجود حداقل ۸۵/۶ میلی‌گرم ۱و ۸ سینئول در هر میلی‌لیتر از فرآورده.

تداخل دارویی :

 موردی گزارش نشده است.

عوارض جانبی:

علائم حساسیت موضعی بصورت خارش و خشکی پوست سر در بعضی از افراد گزارش شده است.

موارد منع مصرف:

دوران بارداری، مبتلایان به فشار خون بالا و سردرد های میگرنی.

نکات قابل توصیه:

• فرآورده را از دید و دسترس کودکان دور نگهدارید.

• فرآورده را دور از نور، در دمای۳۰-۱۵ درجه سانتیگراد نگهداری نمایید.

• از تماس فرآورده با چشم جلوگیری شود. در صورت تماس این محلول با چشم و بروز سوزش چشم و ریزش اشک؛ ابتدا در حالی که پلک‌ها بسته است با یک پارچه تمیز یا پنبه آغشته به روغن زیتون یا روغن کنجد با دقت روی پلکها و اطراف چشم را تمیز نمائید سپس حداقل به مدت ۱۵ دقیقه چشم را با آب سالم بشویید و به پزشک مراجعه نمائید.

• حداقل تا ۲ ساعت بعد از مصرف فرآورده، از شستن محل خودداری نمایید تا جذب فرآورده به خوبی صورت گیرد.

• از تحت فشار قرار دادن موها (مانند بستن با کش، تل، گیره سر و وسایلی از این قبیل) و استفاده از وسایل خشک کن و سشوار خودداری نمایید.

در صورت بروز حساسیت پوستی، مصرف فرآورده را متوقف و با پزشک یا داروساز مشورت نمایید

مکانیسم اثر و آثار فارماکولوژیک :

 در ادامه با آثار فارماکولوژیک و مکانیزم اثر اسپری تقویت کننده مو و ابرو باریج آشنا خواهید شد.

رزماری دارای اثرات فارماکولوژیک مختلفی مانند ضدالتهاب و آنتی اکسیدان است. مورد محرک و تقویت کننده مو هاست.ترپن‌ها و ترپنوئیدهای موجود در رزماری باعث دیلاتاسیون عروق، بهبود گردش خون محیطی و تغذیه بهتر فولیکول مو میشوند.

در انسان، مصرف موضعی اسانس رزماری گردش خون را بهبود میبخشد که به علت اثرات مشخص تحریکی روی پوست است.

در یک مطالعه دو سو بیخبر تصادفی، ۸۴ بیمار مبتلا به طاسی منطقه ای (Alopecia areata) در گروه درمانی(۴۳ نفر) یا کنترل (۴۱ نفر) قرار گرفتند.

گروه درمانی شبی یک بار، به مدت حداقل ۲ دقیقه مخلشوط اسانس ها بخصوص رزماری در پایه روغنهای حامل جوجوبا و دانه انگور را روی پوست سر ماساژ دادند.

گروه کنترل شبی یک بار؛ به مدت حداقل ۲ دقیقه فقط مخلوط روغنهای حامل جوجوبا و دانه انگور را روی پوست سر ماساژ دادند. موفقیت روند درمانی با بررسی تصاویر سریال بطور جداگانه بوسیله دو متخصص پوست پیگیری شد.

دوره درمان ۷ ماه بود و در ماه سوم و هفتم وضعیت بهبودی بررسی گردید. درجه بهبودی با استفاده از دو روش درجه بندی ۶ نقطه ای) و تجزیه و تحلیل کامپیوتری حدود نواحی مبتلا به طاسی مشخص گردید.

براساس نتایج حاصله، ۱۹ نفر (۴۴%) از افراد گروه درمانی و ۶ نفر (۱۵%) از بیماران گروه کنترل بهبودی را نشان دادند(p=0.008). در ارزیابی تصاویر؛ میزان بهبودی در گروه درمانی نسبت به گروه کنترل قابل توجه بود.(p=0.05) محققین نتیجه گرفتند که استفاده از رزماری درمان مطمئن و موثر برای طاسی منطقه ای و درمان با این اسانس ها بطور قابل توجهی موثرتر ازروغن های حامل به تنهایی است.

در یک کارآزمایی بالینی یک سو بیخبر، مردان ۱۸ تا ۴۹ ساله مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک با الگوی مردانه مطابق با مرحله II ، III وIV معیار هامیلتون، بطور تصادفی در گروه فرآورده گیاهی حاوی اسانس رزماری (۳۴ نفر) یا ماینوکسیدیل ۲% ( ۳۳ نفر) قرار گرفتند تا روزی ۲ بار (صبح و شب)؛ هر بار ۱ میلی لیتر از محلول با استفاده از اپلیکاتور روی نواحی دچار ریزش مو بکار رفته و تا ۲ ساعت از شستشوی ناحیه خودداری شود.

افراد مورد مطالعه در ابتدا، ماه ۳ و ماه ۶ از نظر بالینی، اثربخشی و عوارض داروها مورد بررسی قرار گرفتند. پس از جمع آوری اطلاعات، برای تجزیه و تحلیل آماری ازt test و X2 استفاده شد.

بر اساس نتایج این مطالعه، هر دو فرآورده به طور جداگانه موثر بودند ولی بر یکدیگر برتری نداشتند.

از نظر عوارض بجز بوی فرآورده در سایر موارد تفاوت معنی دار آماری بین دو دارو وجود نداشت.

Posted in اسپری،باریج اسانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
32 ⁄ 16 =